Orientační běžci mají konečně svou vlastní klubovnu

Pardubice – Na Vinici vyrostl nový Areál orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice. Členové klubu tak mají konečně své vlastní zázemí. Objekt se nachází vedle skautského centra na pozemku o 1100 metrech čtverečných. Klubu se navíc podařilo získat finanční podporu z více stran, realizaci tohoto projektu podpořilo dotací také město Pardubice. 

„Nový areál pro orientační běžce je skvělou ukázkou vícezdrojového financování. Klub za pozemek a stavbu objektu zaplatil zhruba 11 milionů korun, z čehož 5 milionů činila dotace z Národní sportovní agentury, město přispělo dotací 600 tisíc korun a Pardubický kraj se podílel dotací ve výši 500 tisíc korun. Orientační běžci tak konečně získali místo, kde mohou skladovat vše potřebné pro závody, kde budou moci trénovat a pořádat různé akce. Své vlastní zázemí si zaslouží kvůli početné členské základně dětí, ale také dlouhodobě skvělým výsledkům, kterými Pardubice reprezentují nejen za hranicemi města, ale i republiky," podotýká náměstek primátora zodpovědný za rozpočet a sport Jakub Rychtecký.

Objekt zabírá 200 metrů čtverečných, přičemž součástí je prostorný sklad na veškeré potřebné vybavení pro závody, prostorná klubovna a šatny. „Předchozí zázemí našel klub v 1. patře budovy TJ Lokomotiva, což bylo z hlediska stěhování větších věcí nepraktické, často i nebezpečné. Nový sklad pro nás byl proto opravdovou nutností. Potřebujeme někde uchovávat věci nezbytné pro pořádání závodů, na které si vozíme vlastní elektrické zdroje a rozvaděče, cateringové stany či vodu. Vedle skladu se nachází sociální zázemí včetně bezbariérové toalety, zbylou část tvoří prostorné šatny se sprchami a klubovna s kamny a kuchyňským koutem, tuto místnost využíváme také jako vnitřní tělocvičnu. Vedle objektu jsme se rozhodli vybudovat workoutové hřiště s prvky ideálními například na protahování. Zatravněnou plochu za objektem bychom chtěli využili k dalším aktivitám, rádi bychom zde například vytvořili bludiště, které by využívaly školy, a zvažujeme také možnost organizovat v areálu příměstský tábor," informuje o novém areálu Petr Klimpl, předseda klubu orientačních běžců OK Lokomotiva Pardubice. 

Běžci si chválí také lokalitu, ve které je nový areál umístěn. V jeho dosahu se totiž nacházejí hned čtyři pardubické parky – Stará vojenská plovárna, Červeňák, pak Na Vinici a Bubeníkovy sady s Matičním jezerem. „Všechny tyto lokality máme zmapované, čehož bychom chtěli využít k tomu, že bychom v parcích vytvořili areály pevných kontrol," dodává Klimpl.

Členskou základnu klubu orientačních běžců OK Lokomotiva Pardubice tvoří zhruba 450 lidí, z čehož více jak polovina jsou děti a mládež. Pardubičtí orientační běžci mají na svém kontě navíc opravdové úspěchy, například na loňském mistrovství světa v Dánsku, kterého se zúčastnilo osm reprezentantů ČR, byli tři právě z Pardubic.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic