Opilý s nabouraným autem přijel až k hlídce…

Pardubice – Přijet opilý nabouraným autem, zaparkovat auto přímo do brány nemocnice a před policejní hlídkou?

V seriálu „Věřte nevěřte" by o tom natočili slušný příběh a nechali vás hádat. Jenže my jsme včera už nesehnali Jonathana Frakese a proto rovnou říkáme: Ano, tohle se stalo.

Už příjezd byl takový značně nápadný. Řidič před zraky strážníků zůstal s vozidlem stát přímo ve vjezdu do areálu nemocnice. Ano, bylo tam volné místo, ale hlídka se muži snažila vysvětlit, že tu bránu bude muset pro průjezd sanitek uvolnit.

Pozornosti hlídky přitom nemohlo uniknout několik zajímavých skutečností. Třeba že karoserie vozidla nebyla v nejlepším stavu. Zejména proto, že pravý blatník vozu z větší části chyběl následkem dopravní nehody. Další zádrhel nastal ve chvíli, kdy muž na strážníky promluvil.

Problém nebyl ani tak v obsahu sdělení, jako charakteristickém zápachu alkoholu a nejistým pohybům 61letého řidiče. O výsledku dechové zkoušky už předem nebylo sporu, otázka chvíli panovala jen o hodnotě, kterou ukáže displej přístroje. Ukázal 2,20 promile. V tuto chvíli se řidič pokusil zachránit situaci tvrzením, že dvoupromilové nadělení mu způsobil jeho inhalátor na astma. Jestli to byl inhalátor od firmy Daniels, Tullamore nebo Jelínek nevíme, ale dál se touhle „léčebnou metodou" už bude zabývat Policie České republiky.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice