Opilý 16letý usnul v autobuse. Nadýchal skoro 2 promile

Pardubice – Revizoři ve vozech hromadné dopravy někdy narazí i na horší případy, než je jízda bez platného dokladu. Ve večerních hodinách takto volal strážníky revizor, u který jízdu zahájil s platným lístkem, ale ještě předtím podnikl alkoholickou jízdu.

Dechová zkouška u 16letého mladíka ukázala hodnotu 1,97 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že se jedná o těžkou opilost, kdy by mohlo už dojít u takto mladého člověka, i na ohrožení životních funkcí hlídka převezla mladíka na záchytnou stanici. Po konzultaci a vyšetření opilého nezletilce lékařem se na místo dostavila i chlapcova matka, která si jej převzala. Strážníci celou věc oznámí správnímu orgánu a také orgánu sociálně právní ochrany dětí. 

Strážníci rybařili. Zatoulané sluchátko

Může si strážník ve službě zahrát populární dětskou hru Malého rybáře? Vychutnat dobrodružství pravého rybolovu v pohodlí svého když ne domova, tak alespoň pracoviště? Ale jistěže může. Třeba ve chvíli, kdy se na něj s žádostí o pomoc obrátí majitelka jednoho bezdrátového sluchátka s tím, že druhé sluchátko se momentálně nachází blízko, ale zároveň nedosažitelně daleko. A sice pod mříží dešťové kanalizace na třídě Míru. Strážníci někdy dovedou divy a v tomto případě zafungoval magnet na provázku. Pak už jen chvíli trpělivosti a sluchátko bylo znovu na světě.  

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice
Titulní foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ