Od rytíře k vojákovi – programy k výstavě Poklady zbrojnic zvou děti i dospělé…

Pardubice (11. 12. 2017) – Víte, proč vymizeli rytíři? Jak s tím souvisí rozšíření střelného prachu? Čtyři stovky skvostů výstavy Poklady zbrojnic ve Východočeském muzeu v Pardubicích vyvolávají spoustu otázek. V rámci doprovodného programu pro děti a komentovaných prohlídek pro dospělé se návštěvníci dozvědí další informace, které se do výstavy nevešly.

„Pro dospělé jsme připravili dvě komentované prohlídky výstavy Poklady zbrojnic v sobotu 16. prosince. V 10 hodin začíná první s kurátorem Stanislavem Hrbatým, která se bude věnovat exponátům spojeným se zbrojí a zbraněmi v období renesance. Druhá prohlídka od 14 hodin s Janem Tetřevem se zaměří na oblast lovectví," říká ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek.

„Program Od rytíře k vojákovi jsme naplánovali na vánoční prázdniny. Děti od šesti do 12 let přivítáme 27. prosince od 14 hodin. Vyzkouší si tíhu rytířské zbroje, zjistí jak důležitá je v boji taktika a strategie," dodává Tomáš Libánek.

16.12. 2017 10 hZbroj a zbraně renesanční aristokracie – komentovaná prohlídka Pokladů zbrojnic s kurátorem Stanislavem Hrbatým

28.12. 2017 16 hHistorický vývoj loveckých zbraní – komentovaná prohlídka Pokladů zbrojnic s kurátorem Janem Tetřevem

27.12. 2017 14 hOd rytíře k vojákovi – program pro děti od 6 do 12 let s lektorem Františkem Kašpárkem

S ohledem na vysoký zájem veřejnosti je nutná předchozí rezervace na e-mailu bekera@vcm.cz nebo na telefonním čísle 607 034 110. Prohlídky jsou v ceně vstupenky do výstavy Poklady zbrojnic (100 korun plné vstupné, 50 poloviční poloviční – děti, studenti, senioři nad 65 let).

Výstavu Poklady zbrojnic státní ch hradů a zámků ve správě Národního památkového ústavu hostí Východočeské muzeum od 1. listopadu 2017 do 4. března 2018. Zaplnila tři výstavní sály exponáty z 35 hradů a zámků. Výstava je součástí letošního Roku renesanční šlechty. Záštitu nad výstavou převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Zdroj a foto: Východočeské Muzeum v Pardubicích