Od darování krve až po svačinky. Nadace Lenky a Romana Šmidberských pomáhá Pardubické nemocnici…

Pardubice – Darování krve, svačinky, izolátor. Několik věcí, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale přeci jen je něco spojuje. Pojítkem je Nadace Lenky a Romana Šmidberských, která již poněkolikáté svou aktivitou podpořila Pardubickou nemocnici.

Začátkem byl rok 2018, kdy Nadace Lenky a Romana Šmidberských uskutečnila první Májové darování krve. Přátelé a podporovatelé Nadace přišli na transfuzní oddělení Pardubické nemocnice darovat krev. K májovému darovaní nakonec přibylo i darování podzimní, z dárcovství se stala tradiční akce a od roku 2018 do dnešního dne celkem 102 dárců pod hlavičkou Nadace přispělo 46 litry krve. 

Izolátor a Středeční nadační povzbuzení

Ani s příchodem covidu-19 spolupráce mezi nemocnicí a Nadací neustala. V době, kdy pandemie nabírala na síle, darovala Nadace Pardubické nemocnici šek v hodnotě 100 tisíc korun za účelem nákupu izolátoru nukleových kyselin pro oddělení klinické mikrobiologie, které testuje vzorky na přítomnost koronaviru.

V průběhu pandemie však Nadace obdarovala i samotné zdravotníky – od března do května, během 12 týdnů, obdrželi zaměstnanci všech covidových oddělení každou středu občerstvení s příhodným názvem Středeční nadační povzbuzení. Do projektu se zapojily také děti z Dětského domova v Pardubicích, které ke svačinkám přidaly malované obrázky či koláže a například na Mezinárodní den ošetřovatelství je i samy přijely zdravotníkům předat. Za celých 12 týdnů Nadace zajistila celkem 1538 kusů svačinek.

Více informací o spolupráci Nadace a nemocnice naleznete zde.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje