Obchodní akademie v Chocni usiluje o větší spolupráci s firmami a podnikateli

Orlickoústecko – I tento rok pořádala Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu Choceň další ročník workshopů pod jménem „Choceň – Škola a podnikání". Tentokrát se žáci dozvěděli o přínosech i dopadech umělé inteligence, dobrovolnictví nebo o duševní hygieně při studiu na střední škole. Poprvé se vzdělávací konference konala v roce 2016.

Projekt „Choceň – Škola a podnikání" si klade za cíl prohloubit spolupráci škol s firmami a podnikateli v Pardubickém kraji. Proto byla série přednášek určena nejen pro firmy, ale i studenty a učitele k navázání vzájemné dlouhodobé spolupráce. „Ze své pozice radního pro školství jsem vždy rád, pokud jsou školy, ředitelé a učitelé aktivní i nad rámec běžné výuky. Poděkování patří všem, kteří se podílí na organizaci a vytváření velmi zajímavého programu. Je dobře, že se také zapojují firmy a snaží se na základě svých myšlenek, vizí, ale i zkušeností inspirovat. Protože podobná setkání mají sloužit k inspiraci. Naše nabyté zkušenosti můžeme předávat mladé generaci. Mladá generace zase může předávat svoje zkušenosti nám. Doufám, že se Konference „Choceň – Škola a podnikání" bude konat i nadále. Pardubický kraj bude rozhodně pokračovat v podpoře podobných vzdělávacích akcí a projektů," řekl krajský radní pro školství Josef Kozel.

Konference se také zúčastnil i radní pro regionální rozvoj a inovace Ladislav Valtr. „Účastníkem této akce a příznivcem přístupu této školy „nad rámec výuky" jsem již mnoho let. Dnešní konference představila široký záběr výzev nové doby, od ekologie a energetiky, přes hlavní téma příležitostí umělé inteligence (AI), až po dopady na lidskou psychiku a duševní hygienu. Nejen studenty pak nejvíce oslovily praktické workshopy, které poskytly konkrétní nástroje pro hlubší porozumění a efektivní využití AI. Rád bych tedy ocenil organizační přípravu a poděkoval všem přednášejícím za jejich inspirativní prezentace," uvedl radní Valtr.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj