O letecký obor v Moravské Třebové je předběžný zájem. Uchazeči mohou podat přihlášku do konce února…

Pardubice – Záměr Pardubického kraje zřídit v rámci moravskotřebovského gymnázia technické lyceum se zaměřením na letectví získává konkrétní obrysy, a to včetně zájmu potenciálních studentů. Konkrétní počty uchazečů bude kraj znát v březnu letošního roku po uplynutí lhůty pro podání přihlášek ke studiu na středních školách. V rámci zajištění průběžné informovanosti všech stran jednali hejtman Martin Netolický a radní pro školství Bohumil Bernášek s ředitelkou gymnázia Alenou Plocovou, místostarostkou Moravské Třebové Danielou Maixnerovou, předsedou školského výboru krajského zastupitelstva a starostou Svitav Davidem Šimkem a prezidentem Aeroklubu ČR Vladimírem Machulou.

„V rámci jednotlivých burz škol, prezentačních akcí a dnů otevřených dveří se ukazuje, že tento obor s celorepublikovou působností přitahuje pozornost uchazečů o studium. V tuto chvíli se jedná pouze o předběžný zájem, který bude upřesněn po konci podávání přihlášek ke studiu na konci února. Začátkem března uvidíme, jaké budou reálné počty uchazečů. Poté budeme jednat o dalším postupu včetně jednotlivých úvazků v rámci odborných předmětů či zajištění ubytování," uvedl hejtman Martin Netolický. „Kromě určité ubytovací kapacity na Integrované střední škole se nabízí rekonstrukce v tuto chvíli uzavřeného internátu přímo proti gymnáziu, kde se rovněž nachází stravovací provoz pro obě naše střední školy a jednu základní školu ve městě. V tuto chvíli odbavuje přibližně 700 strávníků," sdělil hejtman Martin Netolický.

Přípravu na otevření oboru přibližuje krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek. „V tuto chvíli máme rozpracovaný detailní učební plán nového oboru. Pedagogický sbor školy je připravený zajistit základní výuku s tím, že na odborné předměty bude škola spolupracovat s experty z praxe či vysokých škol," uvedl radní Bernášek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj