O čarodějné noci čaroval hlavně alkohol…

Pardubice – Nejvíce práce měli o filipojakubské noci měli strážníci ani ne tak kolem ohňů, ale na nádraží. Hlavní kouzelnou přísadou čarodějnické noci totiž byl alkohol. Pod jeho vlivem jeden z výtržníků dokonce napadl a zranil strážníka.

Rušná čarodějnická noc pro strážníky se rozjížděla zvolna. Odchytem toulavého psa i drobnou krádeží. Zajímavý byl i obchod s oděvy na Palackého třídě, který i po zavírací hodině stále otevíral dveře. Strážníci jej do příjezdu majitele ohlídali.

Nejvíce událostí ale strážníci neřešili kolem čarodějnických ohňů, ale na pardubickém hlavním nádraží. Tam nejprve netrpělivý volající dvakrát oznamoval skupinu ilegálních imigrantů. Z té se skutečně vyklubala skupina šesti mužů z východní země. Jenže šlo o Slovensko, kam se muži vraceli nočním vlakem. I tak ale strážníci jednoho z nich řešili pro porušení vyhlášky města zakazující konzumaci alkoholu na tomto místě. Při řešení této skupiny ovšem hlídka narazila přímo na nástupištích železniční stanice na další skupinu osob kolem dvaceti let. Ti se zde rovněž oddávali hojné konzumaci alkoholu. Cestou k hlídkovému vozidlu, kde mělo být jejich počínání řešeno, však došlo k napadení jednoho z našich strážníků. Dvacetiletý muž se začal nejprve rozčilovat a vzápětí náhlým úderem jednoho strážníka srazil k zemi. Obratem byl za použití hmatů, chvatů a pout omezen na osobní svobodě a skončil na záchytné stanici, kde se krom nadýchání 1,63 promile přiznal i požití marihuany. Po vystřízlivění bude za své jednání řešen policií pro podezření ze spáchání trestného činu. Napadený strážník po zákroku musel vyhledat lékařské ošetření se zlomeninou v zápěstí.

O čarodějné noci čaroval hlavně alkohol | Městská Policie Pardubice
« z 5 »

Chvíli na to už hlídka strážníků vyjela na pardubické zdymadlo, kde kolemjdoucí na tísňovou linku nahlásili možný pokus sebevraždy. Strážníci však oznámení ani po důkladném prohledání místa spolu s policisty nemohli potvrdit. Vzhledem k okolnostem se mohlo také jednat i o zaměstnance, který pouze v nezvyklou hodinu obsluhoval jedno ze zařízení zdymadla. Chvíli poté pak strážníci přerušili partnerskou potyčku v Nerudově ulici. Rozcházející se pár pod vlivem alkoholu si zde vyřizoval konec vztahu a oba aktéří byli vyřešeni příkazem na místě za rušení nočního klidu. Tečkou za večerem byl opilý muž z Rumunska, který obtěžoval obsluhu čerpací stanice na Hradecké ulici. Na čerpací stanici následně i usnul. Probudila jej až hlídka strážníků a protože ani poté se jeho jednání a chování nezlepšilo, strávil i on zbytek noci na záchytné stanici.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice