Novým hlavním trenérem Dynama je Václav Varaďa

Pardubice – Dynamo Pardubice zná jméno nového hlavního trenéra. Tým od nové sezony povede Václav Varaďa, který podepsal smlouvu do roku 2028. Jeho asistenty budou Marek Zadina a nově Aleš Krátoška. „Vítám v Dynamu nejúspěšnějšího extraligového trenéra posledních sezón, těším se na spolupráci," řekl ke jmenování nového trenéra Petr Dědek, majitel Dynama Pardubice.

Václav Varaďa byl ve čtvrtek jmenován novým hlavním trenérem Dynama Pardubice. Za sebou má úspěšnou hráčskou kariéru i dosavadní trenérskou dráhu. Jako hráč dvakrát získal titul mistra světa, odehrál více než 500 zápasů ve slavné NHL a v roce 2011 pomohl Třinci získat první extraligový titul.

Právě se slezským klubem spojil celou dosavadní trenérskou klubovou kariéru. Hlavním trenérem Ocelářů se stal v roce 2017. Hned ve své první sezoně dovedl tým do finále, kde byla úspěšnější Kometa. O rok později už ale zvedl nad hlavu mistrovský titul, což zopakoval i ve dvou následujících sezonách a zkompletoval zlatý hattrick. Nyní bude chtít na tyto úspěchy navázat s pardubickým Dynamem.

„Václav Varaďa je úspěšný v budování vítězného týmu i vítězné mentality. Jeho úkol je tedy jasný. S Dynamem podepsal pětiletou smlouvu. Naše koncepce byla a je jasná. Budujeme úspěšnou kostru týmu, kterou nyní povede právě Venca. Stejně důležitým aspektem nově navázané spolupráce bude i zapracování mladých odchovanců do A týmu. I oni si musí vštípit pod kůži identitu, kterou všichni společnými silami budujeme," komentoval příchod Václava Varadi sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

„Jsem zvyklý jít si se svými hráči za vítězstvím v každém utkání a Dynamo Pardubice vnímám jako špičkový a ambiciózní tým. Je to tým, který ještě může jít nahoru, tomu věřím a já bych mu k tomu strašně rád pomohl," řekl Václav Varaďa po příchodu do Pardubic.

Rodák z Kopřivnice se v pardubické enteria areně představil několikrát v roli hráče i trenéra. Na pověstné fanoušky se v nové roli těší. „Dynamo má skvělé fanoušky, kteří chodí v hojném počtu, bouřlivě fandí. Být fanouškem Pardubic je kult. Já v Pardubicích vždycky strašně rád hrál a trénoval, byla tu vždycky výborná atmosféra."

Nový trenér Dynama Václav Varaďa se pro klubový web poprvé rozpovídal na výstavě DYNAMO 100.

„A" tým Dynama Pardubice povedou s Václavem Varaďou asistenti Marek Zadina a Aleš Krátoška. Nový hlavní kouč s oběma trenéry spolupracoval při úspěšném angažmá v Třinci. S Alešem Krátoškou se potkal také u reprezentací do 19 a 20 let.

„Já jsem velmi rád, že můžu znovu s oběma spolupracovat. Vnímám nás jako tým, který jde od prvního dne za cílem, který jsme si vytyčili. Víme, co od sebe navzájem očekávat a věřím, že tu společnou práci a vášeň dokážeme přenést na hráče, vedení a fanoušky," těší se nový hlavní kouč.

Sedmačtyřicetiletý trenér v minulé sezoně nepůsobil v žádném klubu, uplynulý rok strávil sebevzděláváním.

„Ten rok mi strašně moc dal. Neseděl jsem doma v křesle, měl jsem možnost navštěvovat trenérské semináře, sledovat hráče a všechny zahraniční soutěže. Jezdil jsem na stáže, byl jsem ve Finsku, dvakrát v Americe, kde jsem měl díky kariéře v NHL přístup absolutně ke všemu, strašně moc mi to dalo. V sezóně na tohle čas vůbec není, využil jsem tu pauzu dokonale. Samozřejmě jsem měl i víc času na rodinu a zažil spoustu radosti, odpočinul jsem si, získal jsem nadhled a neskutečně si ten rok užil. Tohle všechno chci teď dát Pardubicím, věřím, že to společně zvládneme, aby na nás fanoušci mohli být pyšní," přeje si renomovaný kouč.

Hráči Dynama mají nyní do 28. května volno. Václav Varaďa už se ale začne připravovat na začátek přípravy na novou sezonu.

„Já budu chystat plán a v prvních týdnech budu chtít hráče a realizační tým dokonale poznat. S každým hráčem se chci osobně potkat, nastavit si pravidla naší spolupráce a vytvořit si lepší obrázek, jak se kluci vnímají, jak jsou nastavení, jak jsou na tom charakterově a co vše chtějí dokázat. Čtyři hráči nám ještě bojují o účast na MS, jejich sezona se může protáhnout. Hráči si můžou ještě pár týdnů odpočinout, ale já už začínám tvrdě makat, abychom byli na sezónu dobře připraveni," říká odhodlaně nový trenér Dynama.

Zdroj a foto: HC Dynamo Pardubice