Neúspěšnější sportovci Pardubicka čekají na své nominace

Pardubice – Pardubice hledají další sportovce, kteří by se mohli stát těmi nejúspěšnějšími za rok 2022. Své tipy navíc nedává sama radnice, magistrát města přijímá návrhy přímo od zástupců z řad odborné i laické veřejnosti, a to až do 18. prosince 2022. Zaslané nominace pak vyhodnocuje komise na základě kritérií zveřejněných na městském webu.

Mezi základní podmínky, které by měli nominanti na titul Nejúspěšnější sportovci Pardubicka 2022 splňovat, patří mimo jiné členství navrhovaného jednotlivce či kolektivu ve sportovní organizaci či spolku se sídlem na území pardubického regionu. Druhým kritériem jsou úspěchy v prestižních soutěžích, kterých nominovaní sportovci dosáhli v roce 2022. Jednat se může o obsazení předních míst na mistrovstvích světa či Evropy, světových a evropských pohárech či v dalších soutěžích světové a evropské úrovně. Navrženi mohou být jak jednotlivci, tak kolektivy a jak se již stalo pravidlem, udělena bývají také zvláštní ocenění za mimořádný výkon. Každý rok jsou navíc vyhlašováni noví členové síně slávy, kteří se výrazným způsobem zasloužili o rozvoj tělovýchovy a sportu v kategorii sportovec, trenér/cvičitel nebo funkcionář.

Zájemci o zaslání svých tipů naleznou nominační formulář spolu s dalšími informace včetně náležitostí návrhů na webu https://pardubice.eu/nejuspesnejsi-sportovci-pardubicka-za-rok-2022.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic