Netradiční koncert k uctění 80 let operace Anthropoid

Pardubice – Mladí muzikanti si připomenou 80. výročí operace Anthropoid a 80 let od smrti Jaroslava Ježka. Pražský orchestr Ježkovy stopy přijal pozvání pardubického spolku Klasická hudba mladým a v neděli 5. června spolu uskuteční jedinečný kulturní projekt v KD Hronovická.

Na koncertě, který začíná v 17 hodin, zazní autorská tvorba tria Voskovec+Werich+Ježek v úpravě pro swingový big band 13 muzikantů. Dramaturgie bude nevšední. „Ježkovy stopy do Pardubic přivezou nejen slavnou hudbu z 30. let, ale i méně známé protiválečné verze písniček, které vysílala během 2. světové války BBC a které dnes takřka nikdo nezná," uvádí k programu Lukáš Jadrníček, kontrabasista a manažer souboru. Připravena bude i malá výstava a průvodní slovo historika.

"Jsem rád, že se našemu spolku Klasická hudba mladým podařilo k tak významnému výročí uspořádat dva dramaturgicky naprosto rozdílné, avšak velice krásné hudební projekty. Prvním byl minulé úterý koncert Východočeského akademického orchestru ve spoluprácí s Pamětí národa a Památníkem Zámeček. Koncert Ježkových stop posluchače naopak přenese do časů prvorepublikových tančíren," dodává Štěpán Křováček, organizátor a statutární zástupce spolku.

Záštitu nad tímto koncertem převzala senátorka Parlamentu ČR Miluše Horská.

Lístky jsou k dostání v Informačním centru pod Zelenou branou a v síti Ticketportal.

Autor: Štěpán Křováček