Nemocnice Pardubického kraje opět vyhlašuje zákaz návštěv…

KRAJ – Od pondělí 1. listopadu 2021 bude až do odvolání ve všech pěti zařízeních Nemocnice Pardubického kraje (NPK) opět platit zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů.

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci rozhodla Epidemiologická komise Nemocnice Pardubického kraje od pondělí 1. listopadu o zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. „Vzhledem ke skutečnosti, že počty osob s prokázaným onemocněním covid-19 stoupají, znovu přistupujeme k plošnému zákazu návštěv hospitalizovaných pacientů. Opatřením chceme chránit jak pacienty, tak zdravotnický personál," vysvětluje ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje Lucie Bareková s tím, že zákaz platí do odvolání.

Výjimku mají návštěvy u dětských pacientů, osob se sníženým intelektem a doprovod u porodu. Po předchozí domluvě s ošetřujícím personálem mohou návštěvy i nadále k pacientům v terminálním stadiu nemoci a v individuálních případech. Vždy je však nutné, aby se doprovody u porodu i návštěvy prokázaly absolvovaným očkováním proti covid-19, platným negativním PCR nebo antigenním testem a nevykazovaly známky respiračního onemocnění. Všichni pak musejí být vybaveni ochranou nosu a úst, případně dalšími ochrannými pomůckami.

Zdroj a ilustrační foto: Nemocnice Pardubického kraje