Nejlepší školní jídelny získaly ocenění Pardubického kraje…

Pardubický kraj – Snahou Pardubického kraje je zvýšit prestiž školního stravování. Rada Pardubického kraje proto založila novou tradici, kdy chce udělovat školním kuchařským kolektivům cenu radního Pardubického kraje nazvanou „Gastrohvězda školních jídelen".  V letošním roce získalo tuto cenu jedenáct kolektivů ze stravovacích zařízení.

„Naší snahou je ocenit a zviditelnit kuchaře a kuchařky ze školních jídelen a ukázat žákům a jejich rodičům, že se v našich školách vaří  moderně, zdravě a chutně. Faktem bohužel zůstává, že práce personálu školních jídelen je špatně ohodnocena. Platové záležitosti ve školství jsou záležitostí centra, jsme ale ubezpečováni, že se situace zlepší, " sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství. 

V letošním roce bylo plaketou „Gastrohvězda školních jídelen" oceněno 11 školních jídelen ze středních škol, základních škol, mateřských škol a dětských domovů. Jedná se o zařízení, která reprezentovala Pardubický kraj ve finále nezávislé celostátní soutěže v oblasti školní gastronomie, kde se probojovaly mezi deset nejlepších v České republice. Oceněny byly i jídelny, které se zúčastnily projektu „Moderní pojetí tradičních receptur ve školních jídelnách Pardubického kraje- Kuchyně našich babiček", který pořádá Pardubický kraj. Jídelny získaly plakety, diplomy pro jednotlivce a také samolepky, kterými budou moci ozdobit svá pracoviště.

„Velice mne těší, kolik školních jídelen se probojovalo mezi republikovou špičku. Kolektivy ze ZŠ Felberova ve Svitavách a SOŠ a SOU Polička se navíc republikového finále zúčastnily vícekrát, což svědčí o jejich dlouhodobé kvalitě," řekl Bohumil Bernášek.

Oceněné školní jídelny

ZŠ Svitavy, Felberova 2
ŠJ Králíky
ZŠ a MŠ Svratouch
MŠ Luže 
ZŠ a MŠ Stolany
SOŠ a SOU Polička
SZŠ Svitavy 
OU Chroustovice
DDsŠ, SVP a ZŠ Chrudim
SPŠS Pardubice
SŠOŘaS Žamberk

Zdroj a foto: Pardubický kraj