Nejen vrásky nebo znaménka. Pardubická nemocnice otevřela plastickou poradnu

Pardubice – Operace očních víček, vyhlazení vrásek nebo modelace prsou? Plastická chirurgie již dávno není výsadou celebrit, ale zcela běžným oborem, který pomáhá lidem zkvalitnit život, ať už z důvodů estetických či zdravotních. Ti, kteří mají zájem podstoupit plastickou operaci, se mohou obrátit i na Pardubickou nemocnici, kde se otevřela ambulance plastické chirurgie.

Služeb, které plastická chirurgie Pardubické nemocnice nabízí, je celá řada – od menších výkonů, až po operace prsou nebo liposukce. Mezi drobnější zákroky patří například odstraňování znamének, nezhoubných tukových bulek a usazenin nebo mazových cyst pod kůží, ale třeba i aplikace piercingu. Samozřejmostí v nabídce jsou také korekce jizev, operace syndromu karpálního tunelu nebo „lupavých" prstů, úpravy ušních lalůčků a odstátých boltců, a to i u dětí, nebo operace očních víček. „Blefaroplastika, tedy operace horních očních víček, je dnes již naprosto běžným zákrokem, který má nejen estetický, ale i funkční význam, a stále častěji ho podstupují i muži," říká k jednomu z nejběžnějších výkonů plastické chirurgie lékařka Ludmila Hýžová Šafusová, která v poradně působí.

Drobné i větší zákroky

Mezi standardními výkony plastické chirurgie zájemci naleznou také miniinvazivní lifting pomocí nití a vyhlazování vrásek pomocí kyseliny hyaluronové. „Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která se postupně vstřebává. Není to zákrok, který by pak člověk musel nutně absolvovat znovu – po první aplikaci lze zjistit, jestli pacientovi vyhovuje, a na základě toho se může rozhodnout, zda si aplikaci obnoví či nikoli," podotýká lékařka.

Poradna nabízí i větší zákroky, mezi které patří liposukce nebo operace prsou. „Provádíme zvětšení, zmenšení i modelace prsou, operace vpáčených bradavek, vyjímání implantátů, ale i operace gynekomastie, tedy operace prsou u mužů," vyjmenovává možnosti plastické chirurgie Ludmila Hýžová Šafusová.

Vše podstatné se pacienti dozví v poradně

V případě, že pacient zvažuje plastický zákrok, stačí, když se telefonicky objedná do plastické poradny ke konzultaci, kde s lékařkou probere konkrétní požadavky i možnosti. „Ve většině případů se k nám může pacient objednat napřímo, bez žádanky dalšího specialisty. Například u kožních projevů je však dobré problém nejprve zkonzultovat s kožním lékařem, u operace syndromu karpálního tunelu je pak nutné předchozí vyšetření neurologem, který provede vyšetření EMG," vysvětluje lékařka a pokračuje: „Stejně tak v případě operací prsou musí vždy samotnému zákroku předcházet mamologické vyšetření, abychom měli jistotu, že operovaná prsa jsou zdravá," doplňuje Ludmila Hýžová Šafusová s tím, že výhodou porady je i její provozování v rámci Pardubické nemocnice, tedy v zázemí zdravotnického zařízení se širokým spektrem oborů. „Se všemi pacientkami a pacienty vždy probereme konkrétní výkon a vysvětlíme si vše potřebné."

Plastická chirurgie nabízí jak výkony hrazené pojišťovnou, tak ty samoplátecké. V rámci poradny pak pacientka či pacient s lékařkou zkonzultují, zda daný výkon spadá do té či oné kategorie, případně za jakých podmínek, a také jaké kroky budou následovat. „Některé drobné zákroky lze udělat rovnou v ambulanci jen s lokálním znecitlivěním, jiné výkony, které vyžadují celkovou anestezii, společně naplánujeme," podotýká lékařka. Ta také dodává, že i po výkonu je se svými pacienty v kontaktu. „Po operaci zveme pacienta na kontroly, aby celá péče měla návaznost a měli jsme jistotu, že je vše v pořádku," uzavírá Ludmila Hýžová Šafusová.


V plastické poradně Pardubické nemocnice působí MUDr. Ludmila Hýžová Šafusová, lékařka s téměř dvacetiletou praxí, od roku 2014 s atestací z plastické a estetické chirurgie a zkušenostmi nejen z plastické a estetické, ale také popáleninové medicíny. Do její poradny se lze objednávat na telefonních číslech 466 012 135 nebo 466 012 138. Podrobné informace naleznete také zde.

Zdroj a foto: Nemocnice Pardubického kraje