Nález peněženky, který majitelku tentokrát nepotěšil

Pardubice – Ztráty, nálezy a jejich návraty. Není snad den, kdy by na městské policii neskončila nějaká ta zapomenutá lítačka, peněženka, telefon, nebo třeba německá ponorka U-110. Obvykle se nález vrací majiteli, lze-li jej dohledat a končí předáním. Jenže jsou i výjimky.

Na recepci Městské policie Pardubice se dostavila poctivá nálezkyně s peněženkou s příběhem a ten zajímavý byl. Portmonku totiž po sobě v krámě nechala paní, která se bez placení pokusila odnést patery šaty za asi tisíc korun. Neuspěla a u pokladen musela šaty zase z kabelky vyndat a s nimi nechala na stole i vlastní peněženku. A protože měla hodně naspěch, tak si své chyby nevšimla.

V obchodě zatím prodavačky usoudili, že po téhle ostudě už se paní asi nevrátí a zapomenutou peněženku předaly strážníkům i s fotografií hledané ženy. Krom šesti tisíc korun v hotovosti, hromady účtenek, fotografie a několika kartiček v peněžence nebyl žádný doklad a tak začalo trpělivé hledání podle věrnostních kartiček. To vedlo k telefonnímu číslu a tomu, že se majitelka po chvíli dostavila na služebnu pro ztracené věci. Nález jí strážníci předali a tady končí ta šťastná část. Šlo totiž o stejnou ženu přistiženou a vyfocenou při krádeži, takže strážníci rovnou na místě krom předání peněženky tuto zároveň odlehčili o částku patnáct set korun. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice