Nadjezd Kyjevská bude brzy vyhlížet první motoristy

Pardubice – Cesta do nemocnice se po zhruba roce stane pro motoristy opět o dost snazší. Práce na kompletní rekonstrukci nadjezdu Kyjevská jsou již u konce, zítra čeká stavbu ještě kolaudace a pak by nic nemělo bránit tomu nadjezd znovu plně zprovoznit.  

„Jsem rád, že se nám podařilo tuto klíčovou stavbu dokončit. Vzhledem k jejímu stavu bylo opravdu nutné se do této rekonstrukce pustit i navzdory tomu, že tyto několikaměsíční práce městu a jeho obyvatelům značně ztížily nejen cesty do krajské nemocnice. Odměnou za jejich trpělivost jim nyní bude kompletně opravený, zmodernizovaný a po všech stránkách bezpečný nadjezd. Vzhledem ke stáří mostu a dezolátnímu technickému stavu není divu, že se v rámci rekonstrukce objevilo pár komplikací v podobě azbestu v opláštění mostu a opravy pilíře, což nám trochu posunulo harmonogram, přesto i s tímto si stavbaři dokázali poradit a dokončit rekonstrukci tak, abychom s jarem mohli nadjezd znovu zprovoznit," podotýká primátor Pardubic Martin Charvát. 

Frekventovaný most, který převádí silniční dopravu mimo jiné přes železniční trať vedoucí z Prahy na Českou Třebovou a je jedinou spojnicí velké části Pardubic se zdejší nemocnicí, byl zmodernizován nejen po technické stránce, jeho vozovka se navíc dočkala také přípravy na budoucí rozšíření v podobě jednoho odbočovacího pruhu. „Rozhodli jsme se most v jeho jižní části připravit na rozšíření, a to z toho důvodu, aby bylo možné most následně lépe napojit na areál nemocnice. Stejně tak bude most nyní lépe napojen k areálu bývalé továrny Tesla, který firma Link City postupně proměňuje v novou městskou čtvrť," dodává náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy Petr Kvaš s tím, že most čeká ještě kolaudace. Doprava by se tak v případě úspěšné kolaudace měla na nadjezd vrátit v plném rozsahu, tedy včetně MHD a ostatní automobilové dopravy, od pátku 15. dubna 2022.

Nadjezd Kyjevská bude brzy vyhlížet první motoristy
« z 6 »

Rekonstrukce a modernizace nadjezdu začala v březnu loňského roku. Původní nadjezd sloužil nepřetržitě od roku 1964 a jeho obnovu pro město realizovalo konsorcium firem SILNICE GROUP a.s. a Společnost T.A.Q. s.r.o. „Rekonstrukce nadjezdu znamenala pro město velmi potřebnou, ale zároveň značně nákladnou investici ve výši zhruba 265 milionů korun včetně DPH. Podstatnou část těchto nákladů však pokryjeme prostřednictvím příspěvku ve výši přibližně 217 milionů korun, který se nám podařilo získat ze Státního fondu dopravní infrastruktury," doplňuje k financování nákladů spojených s modernizací nadjezdu náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Nadrchal.

Autor: Iveta Koubková / Magistrát města Pardubic
Zdroj a foto:Magistrát města Pardubic