Na Velkou pardubickou pozve Kočárová jízda…

Pardubice – Stalo se už tradicí, že jen pár dní před startem Velké pardubické projede městem Kočárová jízda. Koně v ulicích města zvou k návštěvě závodiště. Nejinak je tomu i letos u příležitosti 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Průvod se ze závodiště až na Pernštýnské náměstí, kde se zapojí do programu Městských slavností, vydá ve čtvrtek 11. října 2018.

Průvod koní a kočárů bude v letošním roce laděn v duchu první republiky. V jeho čele na koni pojede první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk doprovázený dalším z mužů, kteří jsou považováni na zakladatele republiky – Milanem Rastislavem Štefánikem. V kočárech je budou doprovázet Edvard Beneš, Karel Kramář, Alois Rašín a také dvě ženy. Tou první bude manželka prezidenta Masaryka Charlotte, tou druhou pěvkyně Ema Destinová. Právě ona na Pernštýnském náměstí zazpívá známou a prezidentem oblíbenou lidovou píseň Ach, synku. „Do programu se zapojí také náš patron, lanškrounský populární farář Zbigniew Czendlik. Požehná kokardu, kterou v neděli získá vítěz 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou," doplnil místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Kočárový průvod vyjede z pardubického závodiště krátce po 16té hodině a ulicemi Teplého, 17. listopadu a přes třídu Míru v doprovodu jízdní jednotky Městské policie Pardubice dojede až na Pernštýnské náměstí. Tam program začíná v 17:00 hodin.

Zpět na závodiště se bude vracet přes Karlovinu a Anenský podjezd a poté ulicemi Pichlova a Teplého.

Zdroj: Dostihový spolek a.s.
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ