Myslivecké hony v plném proudu

KRAJ – I v Pardubickém kraji, stejně jako po celé republice, probíhají kontroly účastníků mysliveckých honů. 

Každoročně policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál vyrážejí na kontroly mysliveckých honů. Podle zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu na nich policisté kontrolují zbrojní průkazy, průkazy zbraní a samotné zbraně. Součástí kontroly je i to, zda myslivci před honem nebo v jeho průběhu nejsou pod vlivem alkoholu.

Od začátku letošní lovecké sezóny policisté v rámci Pardubického kraje již provedli celkem 14 kontrol a zkontrolovali 293 osob. V jednom případě museli u jednoho z myslivců řešit pozitivní dechovou zkoušku. Muž nadýchal 0,56 promile alkoholu v dechu a policisté mu na místě odebrali zbraň. Tu si mohl následně po vystřízlivění vyzvednout a jeho protiprávní jednání kolegové postoupili k vyřešení správnímu orgánu. Muži hrozí pokuta do výše 30 tisíc korun. Jinak se kontroly obešly bez závažnějších přestupků.

Na poslední kontroly policisté vyrazili v sobotu 10. prosince 2022 na Pardubicko a Chrudimsko.

A jak to dopadlo tentokrát? Během sobotního dne zkontrolovali celkem čtyři hony. Hned ráno při zahájení to byly hony mysliveckého spolku Bylany a Draha Řestoky. Následovaly hony pořádané mysliveckým spolkem Podlíšťany Ochoz a Hostovice. Celkem se kontrolovaných honů účastnilo 87 myslivců a 9 honců. Všechny kontrolované doklady a zbraně byly v pořádku a nikdo z účastníků nebyl pod vlivem alkoholu.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR