Myslíte si, že máte nejlepší web v kraji? Přihlaste se do Zlatého erbu 2022!

Pardubice – Již 24. ročník soutěže Zlatý erb bude už tradičně rozhodovat o tom, jak kvalitní webové stránky mají města a obce. Letos se odborná porota bude řídit novými hodnotícími kritérii. Důraz bude kladen především na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce. Účastníci se mohou přihlašovat do 7. března na www.zlatyerb.cz. Soutěž se v tomto roce zaměřuje zejména na služby pro veřejnost.

„Webové stránky jsou dnes pro obce a města jedním z nejdůležitějších komunikačních kanálů. Je proto důležité, aby byly srozumitelné, vizuálně zajímavé a technicky dobře propracované. Lidé by neměli mít problém najít rychle a snadno potřebné informace o životních situacích nebo o tom, co se v obci právě děje. Informovanost občanů je klíčová," uvedl radní pro informatiku Alexandr Krejčíř.

Ceny budou udělovány ve čtyřech kategoriích – nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce, smart city a nejinovativnější elektronická služba a cena za nejlepší turistickou prezentaci. U posledních dvou kategorií bude probíhat pouze celostátní kolo.

„Hlavním smyslem soutěže Zlatý erb není jen srovnání webů, ale poskytuje obcím a městům také analýzu, zda webové stránky vyhovují všem požadavkům. Přínosem je pro obce seznámení se se současnými trendy v oblasti tvorby webových stránek nebo příklady dobré praxe, které mohou přinést nové nápady či zkušenosti," dodal Alexandr Krejčíř. 

Účastníci se mohou hlásit do 7. března do 14 hodin, termín podání přihlášek do soutěžní kategorie Cena za nejlepší turistickou prezentaci je 1. dubna. Vyhlášení výsledků krajských kol proběhne v dubnu, celostátní kolo bude vyhlášeno 16. května v Hradci Králové.

Zdroj a foto: Pardubický kraj