„My nejsme hluční, ale vášniví!" Famílie v divadle ukázala, jak odlišné mohou být touhy a realita

Pardubice – „Kolik lidí může říct, že je někdo potřebuje," zaznělo v komedii Famílie, která byla k vidění v pátek večer ve Východočeském divadle v Pardubicích v podání mladoboleslavských herců.  

Je přirozené jít vlastní cestou? 

Má nová generace úctu k tradicím a rodinnému zázemí? Chtějí se mladí vázat nebo dávají přednost kariéře a profesnímu úspěchu? Je přirozené jít vlastní cestou? O tom všem vyprávěla inscenace amerického autora Joea DiPietra, která ukazuje, jak odlišná mohou být očekávání, nároky, touhy a realita v různých fázích života. 

Příběh dokázal rozesmát i dojmout

Příběh plný lásky a laskavosti, ale také nepochopení a egoismu přibližuje, že někdy máme pocit, jak málo dostáváme, ale přitom je to nejvíc, čeho je ten druhý schopen…

V Pardubicích dokázal diváky od srdce rozesmát, ale zároveň místy i dojmout. Vyprávěl o mladém svobodném muži Nickovi, který pravidelně navštěvuje prarodiče z matčiny i otcovy strany. Setkává se s nimi na tradičních nedělních obědech, při nichž vyvěrá na povrch nezkrotný temperament, neustálé překřikování, velká gesta a permanentní nabídky k dalšímu jídlu. 

„My jsme sice staří, ale okouzlující!"

„My nejsme hluční! My jsme vášniví," tvrdí prarodiče. „My jsme sice staří, ale okouzlující," přesvědčují vnuka, jehož nechtějí ztratit, když jim oznámí, že od nich odchází kvůli atraktivní pracovní nabídce. Chce nový život, zatímco prarodiče se bojí osamění…      

Kladem boleslavské inscenace, jejíž režie se ujal Zdeněk Bartoš, byla zajímavá scéna Karla Čapka složená z rodinných fotografií, stylový výběr hudby i přesvědčivé herecké výkony všech hlavních protagonistů.

Pardubické publikum tak mělo možnost spatřit zajímavou hru, která mnohým připomněla vlastní rodinné zážitky a historky…

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Městské divadlo Mladá Boleslav