Muži se chystají na čtvrtfinále, ženy pokračují ve vítězném tažení…

Mistrovství světa v hokejbale 2017 pokračuje na plné obrátky. České reprezentantky dokázaly opět vyhrát bez ztráty kytičky, Američanky porazily 3:0. Muži se chystají na čtvrtfinále play off, ke kterému nastoupí ve čtvrtek od 19.00 hodin ve velké hale Tipsport areny.

Ženy

V tomto utkání diváci museli na první vstřelenou branku čekat až do poloviny druhé třetiny. Oba týmy sice měly nadějné šance, brankářky však předváděly dobrý výkon. Jako první se prosadil slovenský tým, který své vedení šest minut poté ještě navýšil. Do třetí třetiny se tedy vstupovalo za stavu 2:0 pro Slovenky, které překonaly britskou gólmanku ještě dvakrát a radují se z výhry 4:0.

Úterý 6. června 2017 od 12.00 hodin, malá hala Tipsport areny: SLOVENSKO – VELKÁ BRITÁNIE 4:0 (0:0, 2:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 21. Görögová, 27. Kochanová (Žitňanská), 38. Gauríková, 40. Žitňanská. Vyloučení: 1:2. Bez využití.

Italské hráčky zatím další přilepšení do tabulky nepřidají. Se soupeřkami z Kanady sice držely krok, když po úvodních patnácti minutách prohrávaly o jedinou branku. Pak ale ženy ze Severní Ameriky začaly tahat za delší konec lana, během prostřední části navýšily náskok na rozdíl dvou zásahů. Italky dokázaly zdramatizovat třetí třetinu, na jejím počátku totiž pověsila míček do sítě Furlettiová Blombergová, rázem bylo o zábavu postaráno. Vyrovnání však Kanada nepřipustila. Přidala pojistku v podobě třetího a čtvrtého gólu, načež oslavila výhru 4:1.

Úterý 6. června 2017 od 16.30 hodin, malá hala Tipsport areny: ITÁLIE – KANADA 1:4 (0:1, 0:1, 1:2).
Branky a nahrávky: 31. A. Furlettiová Blombergová (C. D´Ambrogiová) – 11. Drakeová (Traversaová, Pickfordová), 23. Francisová (Skeatsová), 36. Pickfordová (Traversaová, Drakeová), 41. Skeatsová (Kuriová). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1.

Ani ve čtvrtém vystoupení v pardubické Tipsport areně nepoznaly české hokejbalistky pachuť porážky. Proti Spojeným státům se vítězství zrodilo díky skvělé druhé třetině z české strany, ve které se tým trenéra Karla Manharta prosadil hned třikrát. Kromě třech branek duel přinesl řadu vyloučení, trest do konce utkání pro Lindu Hyksovou a nepěkné zranění americké hráčky. Češky si to po výhře 3:0 rozdají v závěrečném duelu s Kanadou o vítězství v základní skupině. Stínem utkání bylo zranění Američanky Kayly McCueanové, která po nárazu na mantinel musela být po profesionálním ošetření transportována do Pardubické nemocnice.

Úterý 6. června 2017 od 16.30 hodin, velká hala Tipsport areny: USA – ČESKÁ REPUBLIKA 0:3 (0:0, 0:3, 0:0). Branky a nahrávky: 21. Patočková (Rejlová), 29. Horálková (Křížová, Patočková), 29. Volková (Křížová, Patočková). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváci: 290.

Pool A

Už před zápasem měly oba týmy jistotu, že ve čtvrtfinále elitní části mistrovství světa chybět nebudou. Američané si navíc mohli v případě vítězství zajistit rovnou konečné první místo ve skupině A2. A to se jim také povedlo. USA vykročily za svým cílem dobře, už v polovině první třetiny se dostaly do vedení. Ve druhé části zápasu dokázali Švýcaři využít přesilovou hru a srovnali skóre. Ve třetí patnáctiminutovce měl velkou šanci Švýcar Schildknecht, ale orazítkoval pouze břevno. A tak o čtyři minuty později udeřily USA. Branka Jima Daughertyho se později ukázala být vítěznou a Američané ovládli s jedenácti body skupinu A2. Švýcaři mají bodů šest a skončí třetí za českým výběrem.

Skupina A1, úterý 6. června 2017 od 11.30 hodin, velká hala Tipsport areny: ŠVÝCARSKO – USA 1:2 (0:1, 1:0, 0:1).
Branky a nahrávky: 20. M. Müller (Faina) – 8. Ruiz (Housser), 39. Daugherty (Sullivan). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0.

Finští reprezentanti nebudou na zápasy v základní skupině vzpomínat rádi. Po třech prohraných duelech se Slovenskem, Kanadou a Řeckem museli gratulovat také výběru Indie. Před koncem první třetiny sice na kostce svítilo smírné skóre 1:1, pak ale střetnutí režírovali hokejbalisté Indie. Zhruba v polovině základní hrací doby je vrátil do vedení Sunny Brar, a sotva vypukla závěrečná část, prostřelil Kuruho mezi betony JK Gill. Finům nepomohla ani jedna využitá přesilovka, padli poměrem 1:4, ve skupině A1 nezískali jediný bod a do play off tím pádem nepostupují. Indie si naopak výhrou zajistila účast ve čtvrtfinále, v němž vyzve české hokejbalisty!

Skupina A1, Úterý 6. června 2017 od 14.00 hodin, velká hala Tipsport areny: INDIE – FINSKO 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).
Branka a nahrávka: 4. D. Brar (Kalkat), 24. S. Brar (Purewal), 33. JK Gill (Mallais), 34. D. Brar (Kalkat, S. Kaila) – 14. L. Viitanen (A. Pietsalo, Siikavirta). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1.

Duelem mezi Portugalskem a Itálií byla uzavřena skupina A2. Zápas dvou týmů bez zisku jediného bodu měl jasný průběh, hokejbalisté z Pyrenejského poloostrova potvrdili svoji kvalitu a již po dvougólové první třetině měl jasně nakročeno k vítězství. Ve zbytku zápasu si favorizovaný celek důležitou výhru pohlídal a dotáhl utkání do vítězného konce se skóre 6:1. Portugalci po zisku prvních tří bodů slaví čtvrté místo ve skupině, pro Italy zbude v turnaji pouze boj o 9. až 12. místo.

Skupina A2, úterý 6. června 2017 od 19.00 hodin, velká hala Tipsport areny: ITÁLIE – PORTUGALSKO 1:6 (0:2, 0:2, 1:2).
Branky a nahrávky: 39. Fiore (Verrelli, Pagendam) – 3. J. Cabral (Camara, Pires), 14. MacBeth (Senra, Camara), 26. Monteiro (Duare, Cerqueira), 30. David (Pires), 40. Pires (David), 41. C. Creador. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2.

Skupina A1, úterý 6. června 2017 od 21.30 hodin, velká hala Tipsport areny: KANADA – SLOVENSKO 0:3 (0:0, 0:2, 0:1).
Branky a nahrávky: 22. Oravec (Hrivnák, Kollár), 29. Titka (Kollár), 34. Martinusík (Rampáček, Bujdák). Vyloučení: 4:5. Bez využití.

Pool B

Duelem dvou týmů, které nepostoupily do skupiny B4, odstartoval v malé hale program šestého hracího dne. Hongkong hned od úvodního hvizdu potvrzoval, že se chce jednoznačně vyhnout zápasu o 17. místo, neboť dokázal Libanonce v průběhu celého zápasu celkem bez větších potíží přehrávat. Hlavně třetí třetina už byla plně v režii borců z městského státu, čímž nakonec svému soupeři nastříleli pět branek. Hongkongský tým má po tomto výsledku stoprocentně zajištěnou účast v semifinále B-poolu, Libanon o něj naopak najisto přišel, neboť ho už čeká jen dvojzápas o konečné umístění.

Skupina B4, úterý 6. června 2017 od 9.00 hodin, malá hala Tipsport areny: HONG KONG – LIBANON 5:0 (1:0, 1:0, 3:0).
Branky a nahrávky: 13. Kwan (Pon), 26. Reid (Yueh, Wong), 33. Kwan (Der), 34. Chia, 39. Yueh (Lam). Vyloučení: 5:6, navíc Boulos (Libanon) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0.

Šestý hrací den hokejbalového světového šampionátu byl ve velké hale Tipsport areny odstartován zápasem ostrovních celků. V souboji o lepší výchozí pozici do semifinále nižší divize si cenné vítězství připsali hokejbalisté Kajmanských ostrovů. Proti Velké Británii se Kajmany třikrát v zápase ujaly vedení, přesto se díky bojovnému výkonu soupeře strachovaly o tříbodový zisk až do samotného závěru. Trefa Paula Strenka deset minut před koncem se nakonec stala vítěznou, Kajmanské ostrovy si tak po výsledku 4:2 připsaly do tabulky B3 tři body a skončily tak na třetí pozici.

Skupina B4, úterý 6. června 2017 od 9.00 hodin, velká hala Tipsport areny: KAJMANSKÉ OSTROVY – VELKÁ BRITÁNIE 4:2 (1:0, 1:0, 1:2).
Branky a nahrávky: 3. Armstrong, 31. Yeramian, 36. Strenk (Allard), 42. Floyd (Passchier) – 10. Brown (Tulip), 34. Ellard. Vyloučení: 0:4. Bez využití.

Celek Bermudských ostrovů nebude pardubický šampionát považovat za úspěšný, umístění z předchozích turnajů nezopakuje ani v nejmenším. V přímém souboji o postup do semifinále nižší divize sice dokázal smazat dvoubrankový náskok Arménie, následně ale inkasoval 24 sekund před koncem do prázdné branky rozhodující trefu. Arménci díky výsledku 3:2 přepíší nejlepší výsledek svého týmu v historii a dokonce si to v závěrečných dnech rozdají o medaile nižší divize. Na Bermudy zbyl pouze duel o konečné 17. místo.

Skupina B4, úterý 6. června 2017 od 14.00 hodin, malá hala Tipsport areny: ARMÉNIE – BERMUDY 3:2 (1:0, 1:0, 1:2).
Branky a nahrávky: 10. G. Jerjian, 24. H. Jerjian (Charbonneau), 45. Der Ohanessjan (Tachejian) – 37. Estey (Meritt, Worthington-White), 40. Jackson (Tremblay, Bailey). Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0.

Závěr naplánovaného programu měl obstarat duel Haiti s Francií. Původně byl v plánu od 19.00 hodin v malé hale Tipsport areny. Z technických důvodů zápas nemohl být odehrán a nakonec byl zkontumován ve prospěch Francie.

Skupina B3, Úterý 6. června 2017 od 19.00 hodin, malá hala Tipsport areny: FRANCIE – KAJMANSKÉ OSTROVY 1:0 kontumačně.