Moravskotřebovská nemocnice jede na plné obrátky

Moravská Třebová – Na konci června letošního roku byla v Moravské Třebové otevřena nová moderní budova nemocnice následné péče. Ta vznikla na louce po bývalém dětském pavilonu naproti původnímu areálu. Stavba za 293 milionů korun v sobě kromě nemocnice následné péče skrývá také výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, která vyšla na 41 milionů korun a byla spolufinancována z programu REACT EU. V pátek se s reálným provozem nemocnice seznámil hejtman Martin Netolický, který si budovu prošel v doprovodu ředitele Pavla Havíře.

„Kontrast mezi dřívějším způsobem poskytování následné péče v Moravské Třebové a tím stávajícím je patrný na první pohled. Dostali jsme se z budov 19. století do moderního monobloku 21. století. Posun v zázemí vnímají samotní pacienti, ale i zdravotnický personál, a to nejen v nemocnici samotné, ale i v širokém okolí.  Z našeho pohledu se jedná o největší investici kraje v Moravské Třebové za 293 milionů korun. K tomu ještě počítáme výjezdovou základnu našich zdravotnických záchranářů za 41 milionů korun, na kterou jsme získali prostředky z programu REACT EU. Nemocnice je opravdu vzorovým zařízením následné péče s kapacitou 90 lůžek, ale také rehabilitací, laboratoří, administrativně-provozní částí a stravovacím provozem," řekl hejtman Martin Netolický, který se v rámci prohlídky nemocnice zajímal o případné dílčí provozní komplikace.

Moravskotřebovská nemocnice jede na plné obrátky
« z 5 »

„Jako v rámci každé stavby se až v rámci samotného každodenního provozu objeví dílčí drobnosti, které je následně potřeba řešit. Není to nic s vlivem na chod nemocnice, ale jedná se například o menší spád v některých koupelnách, kde bylo nutné zajistit absolutní bezbariérovost. Stejně tak se nám podařilo velmi rychle vyřešit zlepšení pokrytí mobilním signálem," uvedl hejtman, který si prošel také stravovací provoz, který denně připravuje až 270 obědů včetně externích strávníků.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj