MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

KRAJ – Sedmnáctý ročník potravinářské soutěže MLS Pardubického kraje, který pořádá tradičně společnost Agrovenkov ve spolupráci s Pardubickým krajem, zná své letošní oceněné. Ti však budou široké veřejnosti představeni až 24. září v rámci krajských dožínek na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Jako tradičně se zasedání hodnotící komise zúčastnil také radní pro oblast venkova, životního prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

„V letošním roce se nám do soutěže MLS Pardubického kraje přihlásilo celkem 36 producentů, kteří představili 116 výrobků. Je velmi potěšující vidět, že máme v našem regionu tolik šikovných lidí, tolik šikovných výrobců, kteří umí udělat kvalitní české potraviny z lokálních surovin. Plně si uvědomuji, že za každým takovým výrobkem je obrovský kus práce, a proto si zaslouží naši podporu. Chci zdůraznit, že není rozhodující, o jak velkou provozovnu či podnik se jedná, ale důležitá je kvalita," uvedl radní Miroslav Krčil, který však vítěze letošního ročníku neprozradil.

„V tuto chvíli zná jména vítězů jen odborná porota. Veřejnost se vše dozví v neděli 24. září v rámci krajských dožínek, které se tradičně budou konat na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, kam bych všechny zájemce nejen o zemědělství, potravinářství, ale také o dobrou zábavu s kvalitními potravinami pozval," řekl Miroslav Krčil. 

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj