Mladí řezníci a uzenáři mají v Poličce vybavení špičkové úrovně. Mohou zpracovávat také zvěřinu…

Svitavsko – Druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při návštěvě Poličky bylo zdejší odborné učiliště. Zde Pardubický kraj za přispění evropských fondů dokončil přístavbu a vybavení odborných učeben pro obory řezník a uzenář za 38 milionů korun. Slavnostního otevření se kromě hejtmana zúčastnil také krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„V rámci Integrovaného operačního programu se nám podařilo realizovat velké množství investičních akcí pro zlepšení nejen technického vybavení, ale také zázemí našich škol. Přístavba budovy a vybavení dílen pro praktickou výuku poličských uzenářů a řezníků patří mezi jeden z největších. Celý projekt byl nastaven tak, aby se jednalo o skutečně moderní zařízení, za které se nemusí stydět ani profesionální provozy. Specifikem je zcela jistě možnost zpracování zvěřiny, což rozhodně není standardem ani řady řezníků. Tímto dáváme našim studentům šanci na práci v moderním prostředí a tím i šanci na následné pracovní uplatnění," uvedl hejtman Martin Netolický.

Mladí řezníci a uzenáři mají v Poličce vybavení špičkové úrovně
« z 4 »

Střední odborná škola a střední odborné učiliště v Poličce téměř 280 žáků v šesti studijních oborech: Gastronomie, Hotelnictví, Cukrář, Kuchař-číšník, Řezník-uzenář a nástavbový obor Podnikání. „Studenti se prosazují nejen v různých soutěžích po celém světě, ale jsou také zváni na přípravu různých společenských či kulturních akcí, což je jednoznačně velké ocenění jejich práce," řekl radní Bohumil Bernášek. Pardubický kraj využil služeb studentů například v rámci oslav 100 let od vzniku Československa v Litomyšli. V minulosti pomáhali studenti připravovat také velké státní recepce na Pražském hradě v době prezidentování Václava Havla a Václava Klause.

Zdroj a foto: Pardubický kraj