Mistrovství ČR v králičím hopu v Hlinsku již tento týden!

Chrudimsko – Již tuto sobotu, 11. 3., zažije hlinská sportovní hala 11. Mistrovství České republiky v králičím hopu. Nejlepší králíci a jejich vodiči z celé republiky se zde utkají o tituly Mistra republiky 2023.

Svou přípravu právě v těchto dnech dokončuje 43 závodníků se svými 118 králíky. Mezi nimi také Mistři Evropy 2022 či obhajující Mistři z předchozího Mistrovství. Diváci tak uvidí ty nejlepší z celé České republiky a mezi nimi také závodníky, kteří jsou nejlepší v celé Evropě.

Po celý den Mistrovství je naplánován nabitý sportovní program. Závodní dvojice se utkají celkem ve 4 disciplínách. Vítězové ve skoku dalekém, skoku vysokém, elitní rovinné dráze a parkuru se stanou Mistry České republiky 2023. Děti i dospělí se mohou těšit na doprovodný program pro děti i dospělé. Své si zde najdou milovníci zvířat a králičího sportu, ale i rodiny s dětmi. Nebude chybět koutek s králíčky, kde si návštěvníci budou moci králíčky pohladit, ale také zde poradí, jak s králičím hopem začít. Akce poběží po celý den, od 8:00 – 18:00.

Pořadatelem mistrovství je Český svaz chovatelů, z.s., Klub králičí hop. Jsme neziskovou organizací, která se zabývá celkovou organizací a propagací králičího hopu v České republice.

Zdroj a foto: Český svaz chovatelů, z.s. / www.kralicihop.eu