Městská policie Pardubice se loučí s ředitelem Rostislav Hüblem

Pardubice – Městská policie Pardubice se ke konci roku 2022 rozloučí se svým ředitelem Rostislavem Hüblem, který z jejího vedení odchází po téměř deseti letech do penze. Podotýkáme, že to dle očekávání bude důchod aktivní i zasloužený. V minulých komunálních volbách se Rostislav Hübl stal místostarostou obce Ostřetín a proto pracovních povinností ještě nezanechá.

S ředitelem pardubických strážníků se v minulých dnech rozloučil primátor města Jan Nadrchal a náměstci Jakub Rychtecký, René Živný, Jiřina Klčová a Jan Hrabal s poděkováním za dosavadní výbornou práci, která byla v zájmu města a bezpečnosti jeho občanů. 

Rozloučit se při této příležitosti přijel také Omar Teriaki – ředitel městské policie Přerov a zároveň předseda Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy, které zaštiťuje zájmy městských policií. 

Omar Teriaki jakožto stávající předseda kolegia předal v Pardubicích Rostislavu Hüblovi zvláštní ocenění. Kšandy emeritního ředitele. „Protože pro tyto příležitosti nemáme plakety, medaile a jiné trofeje na zeď, tak se v kolegiu drží zvyk přidělit odcházejícímu řediteli na památku tyto šle opatřené certifikátem, který opravňuje k účasti jako hosta na zasedání našeho kolegia," uvedl Teriaki s tím, že práce ředitele Městské policie Pardubice byla pro kolegium od počátku přínosem. 

„Domnívám se, že se nám podařilo zvládnout mnoho věcí, zejména zlepšit prestiž naší městské policie, čemuž dopomohla především strážníky odvedená práce a její prezentace prostřednictvím webu a sociálních sítí. Změnou prezentace městské policie se podařilo rozšířit povědomí občanů o tom, co vlastně práce strážníka obnáší, a že to není jenom o rozdávání lístečků za stěrače a rozdávání pokut," uvedl Rostislav Hübl. 

„Zvládli jsme nejen běžné roky, ale i období pandemie Covidu.  Zejména toto poslední období bylo velmi náročné, a to nejen na psychiku, ale zejména na výkon služby. Proto si obzvlášť vážím přístupu strážníků v tomto nelehkém období a zároveň i oceňuji přístup vedení města Pardubic," dodal ještě Rostislav Hübl.  

Novým ředitelem Městské policie Pardubice bude od 1. ledna roku 2023 dosavadní náměstek ředitele pro výkon služby Jan Halda. U městské policie působí od roku 2011.

Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice