Medové slavnosti na Hrádku u Nechanic…

Nechanice – V sobotu 29. června 2019 zahájí zámek Hrádek u Nechanic letní prázdniny třetím ročníkem Medových slavností na Hrádku, akcí určenou především pro rodiče s dětmi. Je pro Vás opět připraven zábavný a poučný program, na kterém se dozvíte jak chutná pravý Český med a získáte více informací ze života včelí rodiny.

Přivítáme Vás medovou snídaní, a také nebudou chybět speciality z medu, jakou jsou kuřátka na medu a medová zmrzlina. Dále se můžete těšit na regionální speciality a ukázky řemeslné výroby. Pro děti jsou připraveny ukázky. Rodiče si můžou pochutnat na Medovém pivu a vyzkoušet si základy golfu. O zábavu se postarají hudební skupiny. Během akce probíhat soutěž o nejlepší med a medovinu, kde můžete získat zajímavé ceny. 

Informace Vám netradiční formou předají odborníci ve včelařské problematice. Co nás na životě včel zajímá a proč jsou tak důležité ? To vše se dozvíte z připravovaných přednášek.

Součástí včelařského stanu bude také včelařská expozice. Nezapomene ani na význam včel z hlediska opylovaní a také význam našich lesů, kde si Vaše děti i Vy bude moc tvůrčím způsobem vyzkoušet exponáty se sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR – PEFC.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Připravili jsme pro Vás v rámci Medových slavností 2019 mimořádně snížené vstupné na oba základní prohlídkové okruhy zámku. 

Pouze dne 29. 6. 2019 stojí plné vstupné na základní okruh 100 Kč místo 120 Kč, snížené (např. senioři, děti, studenti) 70 Kč místo 80 Kč. Mimořádné snížené vstupné platí pro I. okruh, "Lesk a sláva Harrachů" nebo II. okruh, "Osobní život šlechty".  

Zdroj a foto: Národní památkový ústav / Hrádek u Nechanic