Májový Natura Park – každý týden několik akcí!

Pardubice – Květen je v Natura Parku nabitý akcemi.

4. května se bude v Natura Parku zpívat. Představí se Vám vokální skupina Nestejskáme si, která vznikla v roce 2014 kolem Jana Stejskala jako sdružení lidí, kteří rádi zpívají pro potěšení sobě i posluchačům. V sobotu je pro Vás od 16 hodin připraven jejich koncertní program Ctnosti a neřesti.

Po dubnové pauze můžete opět strávit jedno nedělní Odpoledne se zvířátky v našem zookoutku. Nejen morčata, králíci a potkani se na Vás těší 12. května od 14 hodin.

Pokud jste sportovně založení, neměli byste koncem května zmeškat Olympijský Natura Park. Od 24. do 26. května si můžete změřit své sportovní výkony s výkony různých zástupců živočišné říše. Aktivity budou samoobslužné, můžete tedy přijít kdykoliv během otevírací doby. A pro nejlepší sportovce budou připraveny odměny.

A zvířátka ještě do třetice – denně až do 19. května můžete v Natura Parku zhlédnout výstavu Netopýři tajemní a zranitelní, která ukazuje rozmanitost netopýřích druhů vyskytujících se v České republice a představuje netopýry jako jedinečné živočichy, kteří si zaslouží žít v naší blízkosti. Kromě informací o způsobu jejich života či metodách výzkumu se dotýká také problematiky jejich ochrany.

 Ekocentrum PALETA nepořádá jen své vlastní akce, ale taktéž pronajímá prostory pro akce jiných organizací. V květnu můžete zavítat například na Setkání s buddhistickým mnichem Ashinem Ottamou (6. 5.), akce v rámci Multikulturního týdne Sakartvelo (Gruzie) a Z deníků Dráži Bačkorové a Michala Rauera (13. a 14. 5.), Světový týden respektu k porodu (13. – 15. 5.), Zpívání manter a bhadžanů (16. 5.) nebo Mongolské pásmo pohádek (29. 5.).

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.