Luděk Sobota se už těší na dobrodružství se swingovými Piráty…

Pardubice – „Bude to trochu dobrodružství," prohlásil známý komik Luděk Sobota o spolupráci s východočeskou hudební formací Pirate Swing Band. „Lídr Pirátů Jiří Ševčík za mnou přišel s tímto návrhem. A protože mám rád swing a s oblibou ho zpívám, souhlasil jsem," nechal se slyšet Luděk Sobota.

„I když s big bandem mám trochu obavy, jak to zvládnu. Ale přemlouvat mě dlouho nemuseli. Nechal jsem se přemluvit rád," přiznal.

Swing si zamiloval

„Když jsem byl v Liberci v Ypsilonce, zpívali jsme tam často swingové písničky. A já si to zamiloval," zavzpomínal. „V Ypsilonce jsme hráli takzvané Večery na přidanou, kde se improvizovalo a hrál swing. Při těch improvizacích mě režisér Schmid vystrčil na jeviště a chtěl, abych něco říkal. Ptal jsem se co a on na to: U tebe je to jedno, říkej, co chceš a obecenstvo se bude smát. Věděl jsem, že aspoň základní téma musím vědět dopředu. A když se tam hrál a zpíval swing, napadl mě monolog o swingu," vylíčil, jak vznikl jeho tematický monolog o tomto hudebním žánru.

Ten pochopitelně uslyší návštěvníci letošních galakoncertů Pirate Swing Bandu, kde bude Luděk Sobota jedním z exkluzivních hostů. Uskuteční se 7. prosince v pardubickém Kulturním domě Hronovická (kde vznikne i stupňovité hlediště) a 11. prosince v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis a lístky na oba už jsou nyní v prodeji v obvyklých předprodejích.

Těší se na obecenstvo

„Kromě swingových písniček a dialogu O swingu možná přidám i dialog s mojí ženou Adrienou," podotkl Luděk Sobota, který se už na východ Čech těší. „Každé představení je trochu jiné. Hodně záleží na obecenstvu. Takže se těším na obecenstvo v Pardubicích a Hradci a doufám, že nám pomůže vytvořit dobrou atmosféru," uzavřel.