LLG otevřelo ve spolupráci se SŽDC v Pardubicích odběrové místo u vlakového nádraží…

Pardubice – Laboratoře lékařské genetiky (LLG) provozující odběrová místa u polikliniky Prosek v Praze a u polikliniky Kolf v Pardubicích, navázalo spolupráci se Správou železniční a dopravní cesty a otevřelo u hlavního vlakového nádraží v Pardubicích nové odběrové místo, v rámci, něhož bude možné se nechat otestovat na onemocnění COVID-19 antigenními i PCR testy. Nové odběrové místo má strategické umístění zejména pro osoby, jež pravidelně jezdí z Pardubic do zaměstnání do Prahy a dalších okolních měst a zároveň je dobře dostupné i pro všechny občany Pardubic i díky městské hromadné dopravě. 

Jsme rádi, že se nám podařilo navázat tuto spolupráci a nabídnout občanům Pardubic odběrové místo, které bude pro všechny snadno přístupné. Odběrové místo se nachází při výstupu z nádražní haly, asi 50 metrů od východu směrem doprava. Samozřejmě očekáváme, že jej budou využívat zejména osoby, které jezdí do zaměstnání do jiných měst, zejména do Prahy, jež se musí pravidelně prokazovat negativním antigenním testem. Správa železniční a dopravní cesty plánuje rozšířit síť odběrových míst i v rámci dalších nádraží, což určitě vnímáme jako správný krok v rámci podpory bezpečné přepravy, u níž se v rámci rozvolnění logicky očekává větší vytížení." uvedla k otevření nového odběrového místa ředitelka LLG Eva Koblížková. 

Nové odběrové místo bude zatím poskytovat testování antigenními testy v rámci plošného a firemního testování, které mohou využít občané ČR s platným zdravotním pojištěním a PCR testy, jež jsou indikované lékařem či krajskou hygienickou stanicí. V případě pozitivního antigenního testu může testovaná osoba samozřejmě využít na místě možnost provedení návazného PCR testu. 

Odběrové místo je otevřené od pondělí do pátku od 6:00 – 18:00 hodin a v sobotu a v neděli od 8:00 – 18:00 hodin, přičemž pro PCR testy jsou v rámci této doby vyčleněny následující dny a hodiny: pondělí a středa 14:00-18:00 a úterý 6:00-10:00 hodin. 

Odběrové místo nefunguje na bázi rezervačního systému, takže jednotliví zájemci o testování budou odbaveni podle toho, jak přijdou, ale v budoucnu se zavedení rezervačního systému nevylučuje. Rovněž se počítá s tím, že se zde budou moci otestovat i samoplátci. 

S očekávaným rozvolněním a blížícím se létem lze očekávat větší zájem o testování jak v rámci České republiky, tak i do zahraničí, což bude určitě podmíněno přísnými pravidly. Protože většina našich občanů očkování v létě mít nebude, stále bude mnoho lidí, kteří pro vycestování budou povinni předložit negativní PCR či antigenní test. Mnoho osob z Pardubic cestuje v létě vlakem do Prahy a odtud přímo na letiště a díky tomuto odběrovému místu budou mít vše tak říkajíc po ruce." doplnila k otevření odběrového místa ředitelka LLG Eva Koblížková. 

V případě, že budou mít zájemci k odběrovým místům či k testování navazující dotazy, mohou se obrátit na naši COVID INFOLINKU (+420) 607 400 401, která je v provozu po-pá 7:00-15:00 hod., nebo nám mohou napsat na náš email covid@genetikapardubice.cz

Zdroj a foto: Laboratoře lékařské genetiky (LLG)