Léto s kovbojem zahájeno…

Pardubice – Poslední školní den jsme měli nějak naplánované, ale člověk míní a koně mění. Původně jsme měli v plánu s našimi služebními koňmi dohled u školy Josefa Ressla, ale do toho přišla zpráva na jiné koňské téma.

Strážníci výjezdové hlídky i z jízdního oddílu byli odvoláni k odchytu koně. Ten utekl ze Srchu a štrádoval si to přes Ohrazenice, čerpací stanici až do lesa vedle rychlodráhy na Hradec Králové. Kolegové z Policie České republiky proto silnici na několik desítek minut uzavřeli, zatímco strážníci našeho jízdního oddílu v hustém porostu na několikátý pokus odchyt zvládli. Problém zde byl hlavně v tom, že kůň z ohrady utekl bez ohlávky a bylo obtížné jej zachytit. Koně si na místě převzal majitel zvířete.

Léto s kovbojem zahájeno

Začátek prázdnin a svoboda. Tak nějak to pojal i tento koník, kterého ráno strážníci a policisté odchytávali u Ohrazenic. Akce byla úspěšná, byť se an chvíli musela zastavit doprava na silnici I/37, ale to jistě došlo u řidičů pochopení. Fotogalerii a o co šlo najdete na našem FB také – tady -> https://www.facebook.com/pg/mppardubice/photos/?tab=album&album_id=1618721428264702

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Pátek 28. června 2019

A ani na slib dětem jsme nezapomněli. Po odchycení koníka se strážníci našeho jízdního oddílu vypravili ke škole s našimi služebními koňmi popřát dětem hezké prázdniny.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Městská policie Pardubice
Zdroj: Městská policie Pardubice