Krajský web pomůže Ukrajincům s hledáním práce

Pardubice – Od dnešního dne slouží Ukrajincům, kteří mají zájem o práci v Pardubickém kraji, jednoduchá webová stránka. Na ní naleznou zájemci aktuálně volná pracovní místa evidovaná krajskou pobočkou Úřadu práce.

Nápad vznikl při jednání hejtmana Martina Netolického se zástupci Krajské hospodářské komory Pardubického kraje a právě Úřadu práce. Volná pracovní místa budou pravidelně aktualizována na webu robota.pardubickykraj.cz.

„Z měsíčního fungování Krajského asistenčního centra na pomoc Ukrajině víme, že příchozí Ukrajinci mají velký zájem o zapojení se do pracovního procesu v České republice. Víme, že vzniká celá řada inciativ s nabídkou pracovních míst, avšak rozhodli jsme se s Krajskou hospodářskou komorou Pardubického kraje a krajskou pobočkou Úřadu práce vytvořit velice jednoduchou webovou stránku, na které budou zobrazována aktuálně volná pracovní místa evidovaná úřadem práce s vhodností i pro zájemce z Ukrajiny. Naším hlavním cílem je v maximální možné míře zjednodušit zájemcům vstup na český pracovní trh a tím i co urychlit jejich začlenění do společnosti," řekl hejtman Martin Netolický. 

„I přesto, že máme zprávy od zaměstnavatelů, že poptávají řadu dělnických profesí primárně pro muže, tak z aktuálně nabízených pracovních pozic Úřadem práce je patrné, že je zde celá řada míst vhodných i pro ženy. Zároveň začne být s postupem času poptávka také po sezonních pracích. Tabulka tak bude jednou až dvakrát týdně aktualizována, abychom nabízeli opravdu jen ta místa, která jsou v daný okamžik opravdu volná," vysvětlil hejtman Netolický.

Informaci o vzniku webové stránky bude Pardubický kraj ve spolupráci s partnery šířit směrem ke starostům měst a obcí, ubytovatelům, ale také k organizacím, které se věnují pomoci příchozím uprchlíkům z Ukrajiny. Informace bude zároveň prezentována v Krajském asistenčním centru na pomoc Ukrajině a na Úřadu práce.

Autor: Mgr. Dominik Barták / Pardubický kraj
Zdroj a foto:Pardubický kraj