Krajská podpora Aviatické pouti roste. Pro návštěvníky je letos připravena mimořádná atrakce…

Pardubice – Mezi nejvýznamnější akce na území Pardubického kraje patří bezesporu Aviatická pouť. Její 29. ročník se letos uskuteční 1. a 2. června. S organizátory akce jednal nejen o krajské podpoře, ale také plánovaném programu hejtman Martin Netolický. Kraj v letošním roce navýší podporu Aviatické pouti na částku 350 tisíc korun. Kromě již zveřejněného programu se mohou návštěvníci těšit na jedno velké překvapení.

 „Již před dvěma lety jsme se s organizátory domluvili na postupném navýšení krajské podpory z původních 150 tisíc korun na 350 tisíc počínaje letošním rokem. Aviatická pouť má jednoznačně své místo mezi akcemi jako Velká pardubická, Zlatá přílba či Smetanova Litomyšl, a proto je také zařazena ve Tváři Pardubického kraje. Byl bych rád, pokud by se nám společnými silami dařilo každoročně zajistit v programu nějakou mimořádnost, která by přilákala návštěvníky ještě nad rámec již tak propracovaného a lákavého programu. V letošním roce je připraveno překvapení, na které se já osobně velice těším, avšak na jeho představení dojde v následujících týdnech," uvedl hejtman Martin Netolický. „Pro nás je akce zároveň další příležitostí, jak zpropagovat náš region, a to nejen návštěvníkům z České republiky, ale také ze zahraničí, kterých se do Pardubic v rámci akce sjíždí nemalé množství," doplnil hejtman.

Ten zároveň od Leteckého spolku Ing. Jana Kašpara Pardubice obdržel čestnou medaili za podporu a spolupráci nejen při organizaci Aviatické pouti. „Pardubický kraj je pro nás strategickým partnerem, a to nejen proto, že je spoluvlastníkem společnosti EBA, která provozuje civilní část letiště, ale také jako partner, kterému záleží na tom, aby byla celá akce vnímána ještě lépe u dalších partnerů či státu. Jsem rád, že nám pan hejtman mimo jiné pomáhá při komunikaci právě se společností EBA, pro kterou by měla být naše akce také příležitostí, jak odprezentovat svoji činnost," uvedl za organizátory Jan Rudzinskyj.

Zdroj a foto: Pardubický kraj