Kraj žádá zlepšení zimní údržby na silnicích prvních tříd…

KRAJ – Nedostatečná údržba silnic I. tříd komplikuje od rána na některých místech v kraji dopravu. Jedná se především o silnici I/14 na Českotřebovsku a Orlickoústecku. I přesto, že údržbu na silnicích prvních tříd zajišťují pro stát soukromé společnosti, snaží se od rána hejtman Martin Netolický situaci řešit. Kraj již v roce 2017 opakovaně upozorňoval, že odebrání údržby silnic prvních tříd Správě a údržbě silnic Pardubického kraje způsobí problémy.

„Již v roce 2017, kdy údržbu silnic prvních tříd začaly v našem kraji pro stát zajišťovat soukromé společnosti, jsme upozorňovali na rozbourání dlouhá léta funkčního systému. Do té doby tyto práce zajišťovala naše Správa a údržba silnic Pardubického kraje, která má jak techniku, personál, tak především potřebné zkušenosti. Bohužel již první zimu byly komplikace v údržbě velké, a proto jsme opakovaně jednali jak s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, tak se samotnými soukromými společnostmi," připomněl historii hejtman Martin Netolický. Bohužel i dnes se na silnicích objevují komplikace. 

„Od rána jsem kontaktován občany se stížnostmi na stav údržby silnice I/14. Je samozřejmé, že občané volí nejrychlejší cestu, kterou je kontaktování samosprávy kraje, protože není rozlišováno, která komunikace je krajská, a která státní. Společně s našimi silničáři jsme se proto obrátili na ŘSD a vyžádali si informace o způsobu údržby a požádali jsme o okamžitou nápravu tak, aby ke komplikacím nedocházelo. Zimní údržbu je nutné řešit také s ohledem na místní specifika a klimatické podmínky v dané lokalitě. Pevně věřím, že vše bude urychleně uvedeno do stavu, který nebude pro řidiče nebezpečný," řekl hejtman Martin Netolický.

Zdroj a ilustrační foto: Pardubický kraj