Kraj půjčí hokejbalovému svazu půl milionu na pořádání světového šampionátu…

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický na včerejším jednání s předsedou Českomoravského svazu hokejbalu Martinem Komárkem přislíbil finanční výpomoc v podobě půjčky na konání hokejbalového mistrovství světa. Jedná se o částku půl milionu korun, který hokejbalový svaz Pardubickému kraji vrátí v průběhu druhé poloviny roku.

Již dříve jsem uvedl, že pokud vyvstane problém, jsme schopni se k němu postavit čelem, aby pořádání šampionátu nebylo ohroženo," sdělil hejtman Martin Netolický. Ačkoli je pořádání šampionátu součástí státní podpory, finance hokejbalovému svazu přijdou až po skončení mistrovství. K prostředkům na organizaci akce od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ve výši tří milionů tak svaz nyní nemá přístup a musí čerpat z vlastních zdrojů. Předseda Martin Komárek se proto nyní obává situace, že po skončení mistrovství nebude mít svaz žádné prostředky, což by znamenalo dočasnou paralýzu jeho dalších sportovních činností.

V návaznosti na to, že Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy vyplatí prostředky na pořádání turnaje později, poskytneme nyní Českomoravskému svazu hokejbalu návratnou finanční výpomoc ve výši 500 tisíc korun, které nám v průběhu druhého pololetí letošního roku vrátí. Nechceme, aby byl svaz nucen do úspor, a tím bylo jakkoli poznamenáno nadcházející mistrovství," řekl hejtman Martin Netolický s tím, že poskytnutí půjčky je podmíněno schválením Zastupitelstva. Pardubický kraj mistrovství světa v hokejbale, které se uskuteční v Pardubicích od 1. do 10. června., podpořil již jedním milionem korun.

Zdroj a foto: Pardubický kraj