Kraj opět ukáže své proměny v putovní výstavě…

Pardubice – Pardubický kraj se opět připojí k putovní výstavě o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj s názvem Má vlast cestami proměn. Rozhodli o tom na svém posledním jednání krajští radní.

Má vlast cestami proměn je koncipována jako putovní roční výstava, do které se mohou přihlásit se svými proměnami města, obce, kraje nebo neziskové organizace. „Výstava přináší svědectví o zvelebování a zkrášlování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. To přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí. Jsem si jist, že i v našem kraji máme v tomto směru co ukazovat," zdůvodnil účast kraje radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil, který také připomněl významnost této akce v letošním roce v souvislosti se stým výročím vzniku Československé republiky.

Výstava, k níž se Pardubický kraj připojil poprvé v roce 2015, je možné po celý rok zhlédnout ve vestibulech nádraží, krajských úřadů, knihoven, škol a univerzit, infocentrech, na návsích a náměstích.

Výstava, kterou pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění a Národní kulturní památka Vyšehrad, je zahajována pravidelně v květnu v Praze na Vyšehradě, kde setrvá přibližně měsíc a poté se rozjede v dílčích kolekcích dle krajů na putování po celé vlasti.

Zdroj a foto: Pardubický kraj