Kraj jedná s BusLine o sankcích a zajištění spojů

KRAJ – Hejtman Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš jednali s vedením společnosti BusLine o stávající situaci, kdy má společnost problémy se zajištěním nasmlouvaných spojů z důvodu nedostatku řidičů.

„Úterý je z pohledu neodjetých spojů ještě horší než pondělí, proto jsme chtěli znát další postup společnosti BusLine. Je pro nás naprosto nemyslitelné, aby nebylo odjeto tak velké množství spojů a dopravce nekomunikoval. Ještě dnes proto budou zveřejněna čísla na dispečink dopravce, který bude s občany aktivně komunikovat. Zároveň pokračují jednání s řidiči a dalšími dopravci o výpomoci. Sankce samozřejmě budeme uplatňovat, ale to nám nyní spoje nezajistí, proto apelujeme na dopravce, aby se zaměřil na zajištění spojů," řekl hejtman Martin Netolický.

Podle náměstka hejtmana Michala Kortyše již není ve hře zavedení prázdninového jízdního řádu. „Problém vzniká především mezi sedmou a devátou hodinou ráno a druhou a čtvrtou odpolední. Potřebujeme tak zajistit školní spoje, které o prázdninách odpadají. Osobně proto kontaktuji další dopravce, zda nejsou ochotni smluvně společnosti BusLine nebo primo kraji pomoci. Další jednání s dopravcem by mělo proběhnout zítra ráno a doufáme, že bude posunem," řekl Kortyš.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj