Kraj chce vylepšit jednotku intenzivní péče Svitavské nemocnice…

Pardubice – Do další etapy se posunula příprava sloučení jednotky intenzivní péče ve Svitavské nemocnici. Radní na svém zasedání tento týden zadali zhotovení projektové dokumentace. Stavební práce by měly začít ještě letos.

„Rádi bychom stavěli po etapách za plného provozu. Proto jsme si nechali udělat studii proveditelnosti. Na minimum chceme zkrátit možné přerušení provozu tohoto životně důležitého oddělení nemocnice a skutečně se tak stane pouze po dobu napojení vzduchotechniky. Při ostatních pracích se doplní jednotky intenzivní péče u interny a chirurgie," uvedl náměstek hejtmana pro investice Roman Línek.

„Úpravami získají zdravotníci Svitavské nemocnice i pacienti v těžkém stavu více lůžek intenzivní péče a lepší zázemí operačních sálů jak pro chirurgii, tak pro internu," konstatovala náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.

Projektová dokumentace musí být hotová do konce května, Pardubický kraj totiž spěchá, aby stavbu mohl uplatnit pro čerpání evropských fondů. „Připravujeme tuto stavbu do nového programu ReactEU. Předpokládaná cena v projektovém záměru je zatím necelých 25 milionů korun," dodal radní pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace Ladislav Valtr.

Projektová dokumentace musí být hotová do konce května, Pardubický kraj totiž hodlá stavbu uplatnit pro čerpání evropských fondů. „Kromě snahy dotačního financování nových pavilonů urgentních oborů v nemocnicích v Ústí nad Orlicí a Pardubicích v řádu desítek až sto padesáti milionů chceme zkusit dostat také tuto stavbu do nového programu ReactEU. Předpokládaná cena v tomto projektovém záměru je zatím necelých 25 milionů korun. Příležitosti v rámci ReactEU považuji za mimořádné," dodal radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj