Krádež kola nevyšla. Pachatel byl navíc v celostátním pátrání

Pardubice – Od pokusu krádeže kola k převozu pachatele na policejní stanici stačily strážníkům jen dvě hodiny.

Od pardubického aquacentra se ve večerních hodinách trojice podezřelých rozhodla odjet na novém kole, které pochopitelně nebylo jejich. Bránil jim v tom zámek, na který se vrhli s kleštěmi. 25letý muž a 26letá žena dělali takzvanou zeď. Tušíte správně, že to nešlo o práci rukama na budování hodnot. Pouze se snažili zaclánět ve výhledu na to, jak 15letý mladík vyzbrojen kleštěmi zkouší přeštípnout lankový zámek. Volba nejmladšího člena tlupy do role zloděje patrně také nebyla náhodná. Jenže krádež se nepovedla. Zabránili tomu všímaví lidé v okolí a vše také zachytila kamera.

I když podezřelá trojice z místa urychleně zmizela, záznamy kamer zůstaly. A z těch strážníci díky dobré místní znalosti poznali celou partu. A netrvalo to ani dvě hodiny a setkali se s nimi i osobně. Dva podezřelé muže strážníci vypátrali o půl deváté. Hlavní podezřelý 15letý byl krom předchozího pokusu krádeže už také v celostátním pátrání pro majetkovou trestnou činnost, loupežné přepadení a útěk z výchovného ústavu. Hlídka jej proto rovnou předala na policejní stanici k dalšímu zaopatření.

Ztracenou seniorku strážníci dovezli domů

Když se 82letá žena z Polabin vydala v patnáct hodin na nákup, doma nic podezřelého netušili. Kolem dvacáté hodiny už ale bylo jasné, že se muselo něco stát. Na linku 156 se obrátil její manžel, který začal mít obavy o její osud. Žena pro strážníky nebyla úplně neznámou, protože se takto neztratila poprvé.

Zatímco operační středisko městské policie obvolalo zdravotnická zařízení a policejní stanice, hlídka psovodů se pustila po stopě. Nebylo ale potřeba ani služebního psa. Strážníci tuto samou ženu už před časem úspěšně dohledali a zadařilo se jim i nyní. Chvíli po přijetí od oznámení se hlídce psovodů podařilo ženu vypátrat na Bělehradské ulici a paní hned převezli do místa bydliště.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice