Kluky za školou vyhmátli správci i strážníci

Pardubice – Chození za školu vyžaduje neprůstřelný plán a hlavně dobré maskování. Obojí chybělo dvěma čtrnáctiletým školákům. Ti si totiž pro svoji zahálku vybrali atletický stadion, konkrétně doskočiště pro skok o tyči.

Pro představu, jedná se o velkou dopadovou matraci uvnitř oválu a na ní navazující kryt, který slouží jako taková „garáž" pro zakrytí objemné matrace. Kvůli realizaci svého plánu neváhali kopy poškodit dva zámky a petlici. Když se dostali do útrob krytu pro doskočiště, tak vytáhli cigarety i svačiny. Uprostřed záškoláckého pikniku je v místě vyhmátli správci sportoviště, kteří vše nahlásili strážníkům.

Hlídka se na místě postarala o vše podstatné. Zjistila totožnost obou žáků. Chlapci museli veškerý nepořádek čítající nedopalky, kelímky od jogurtů a sáček od brambůrků po sobě uklidit. Teprve pak je předali zákonným zástupcům. Od rodičů následovala ještě cesta do škol obou žáků, kde strážníci informovali ředitele. Kromě problému ve škole je čeká ještě jednání se sociálkou, které byla celá událost předána.

Klíče v kanálu? I s tím umíme pomoci

Někdy jsme jak supermani. Dokážeme nemožné, i když okolí propadá čistému zoufalství. Třeba klíče v kanálu. Ne, že by je tam úmyslně hodil majitel vozu, ale znáte to. Když vám má vypadnout klíč z ruky, tak rovnou nad kanálem, ať to má grády. Nešťastný řidič se proto vydal na nedalekou služebnu, kde strážníky požádal o pomoc v této svízelné situaci. Jakmile bylo víko od kanálu odkryté, přišla řada na lopatu a koště, kterou půjčil prodavač z nedaleké večerky. Pak už jen proběhlo opatrné vylovení z hlubiny a klíče opět skončily v rukou šťastného majitele. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice