Klienty Senior taxi čeká výměna průkazek…

Pardubice – Pardubičtí senioři se od května při využívání služeb Senior taxi prokazují novými průkazkami. Vyzvedávat si je mohou na odboru sociálních věcí s tím, že podmínky pro výměnu a vydání nových kartiček zůstávají stejné a nemění se ani pravidla při „cestování" se Senior taxi.

„Platnost kartiček, kterými se klienti služby Senior taxi nyní prokazují a na které jim jsou jednotlivé jízdy zaznamenávány, vyprší k 30. dubnu, proto si mohou zažádat o průkazky nové. Jak podmínky pro výměnu či vydávání průkazek novým klientům, tak systém prokazování se u řidiče přitom zůstane stejný," informuje Michaela Stránská z odboru sociálních věcí Magistrátu města Pardubic s tím, že pokud klient není schopen dostavit se na odbor sociálních věcí osobně, může v takovém případě využít plnou moc zveřejněnou na webu města (https://bit.ly/38BZI9O).

Pardubice provozují Senior taxi od roku 2018. „Počet klientů přitom za dva roky fungování služby stoupl na téměř 4000. Nové kartičky si zatím vyzvedli stovky seniorů nad 70 let, chci ubezpečit, že odbor sociálních věcí při jejich vydávání dodržuje veškerá hygienická opatření, senioři dostanou také od města k nové kartě i lahvičku s desinfekčním gelem na ruce proti COVID 19, které se nám pro ně podařilo zajistit," říká náměstek primátora pro sociální politiku města Jakub Rychtecký.

Velkému zájmu především ze strany seniorů napomohlo rozšíření lokalit na území statutárního města Pardubice, kdy radnice rozšířila nabídku o další pro seniory důležitá místa. Rostoucímu počtu klientů se město snažilo vyjít vstříc také rozšířením vozové základny. Ve špičkových časech tak nyní mají k dispozici tři automobily označené logem města a nápisem Senior taxi, přičemž tuto službu mohou využívat i handicapovaní. „Klienti mohou speciálně označené vozy využívat nejen při cestách do nebo z některého lékařského či rehabilitačního zařízení, na úřady, pobočky České pošty, hřbitovy, na akce ve Východočeském divadle, Komorní filharmonii Pardubice či pardubickém zámku, do kulturních domů na Dukle, Dubině a v Hronovické, nabídka se postupně rozrostla o domovy pro seniory U Kostelíčka a na Dubině, dostihové závodiště, seniorcentrum, denní stacionáře MIREA a Slunečnice či klubovny pro seniory na Slovanech a Dubině," vysvětluje náměstek Rychtecký. Služba Senior taxi je klientům k dispozici nepřetržitě, pouze v době od půlnoci do 6:00 je vyhrazena pro cesty do a z pardubické nemocnice.

Služba je určena seniorům nad 70 let a bez omezení věku také všem držitelům průkazů ZTP či ZTP/P, klient však musí mít své trvalé bydliště na území statutárního města Pardubice.

Vozidla jsou speciálně označená nápisem Senior taxi Pardubice se znakem města včetně uvedené ceny. Jedna cesta, tedy jízda jedním směrem, seniora nebo držitele průkazu ZTP či ZTP/P vyjde na 25 korun včetně DPH, zbylou částku dopravci hradí město. Každý zákazník přitom může službu využít maximálně čtyřikrát do měsíce.

Kde lze kartičky získat:

Odbor sociální věcí, Magistrát města Pardubic – adresa ulice U Divadla 828, 2. patro

Současně upravený provoz úřadu:

Pondělí, středa 8:00-11:00 a 12:00-17:00

Úterý, čtvrtek 8:00-11:00 a 12:00 – 15:30 pouze po předchozí telefonické domluvě

Pátek 8:00-11:00 a 12:00-14:30 vyhrazen pro seniory nad 65 let

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic