Kladrubská škola se dočkala opraveného internátu

Pardubicko – Ve Střední škole chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem byla dokončena komplexní rekonstrukce vnitřních prostor domova mládeže této unikátní školy, na které studují studenti z celé republiky. Celkové náklady včetně vnitřního vybavení přesáhly 32 milionů korun.

„Myšlenka na komplexní rekonstrukci domova mládeže vznikla v rámci mé návštěvy v únoru 2018. Ten den si vybavím naprosto přesně, jelikož po konci jednání s panem ředitelem jsme se z rádia dozvěděli o vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka," vzpomněl hejtman Martin Netolický. „Domov mládeže byl postavený v roce 1977 a od té doby nezaznamenal výraznějších investic, a proto jsme se rozhodli, že kromě odborných učeben připravíme postupnou rekonstrukci po jednotlivých patrech tak, aby mohl být zachován provoz a studenti měli kde bydlet, jelikož o školu je zájem od Aše až po Jablůnkov. Celkem se jedná o pět pater s 30 ubytovacími buňkami o celkové kapacitě 120 ubytovaných, společné prostory, kancelář, prádelnu a sklad. Všechny pokoje v domově mládeže jsou dvoulůžkové se společným sociálním zařízením vždy pro dva pokoje," sdělil hejtman Martin Netolický.

Konkrétní práce na budově popsal krajský radní pro oblast školství Josef Kozel. „V rámci investice byly kompletně rekonstruovány všechny vnitřní prostory včetně veškerých instalací silnoproudé a slaboproudé elektrotechniky, ústředního vytápění i vzduchotechniky. Kompletně jsme také vyměnili podlahy, obklady a dlažby," sdělil radní Kozel s tím, že v rámci projektu byla řešena i rekonstrukce suterénu, kde se nachází prostory šaten a místnost pro mytí holínek.

Opravám domova mládeže předcházela rekonstrukce kuchyně s jídelnou, demonstrační učebny a kotelny. „Rekonstrukce kuchyně a jídelny byla naprosto nezbytná, protože zázemí neodpovídalo jak hygienickým normám, tak nárokům na bezproblémový provoz. Celkové náklady na rekonstrukci kuchyně, jídelny, demonstrační učebny a kotelny dosáhly 20 milionů korun," připomněl hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj