Kdo kradl v kempu?

Pardubicko – Nocování v kempu skončilo v neděli oznámením krádeží peněz a obuvi. 

Policisté z Holic prověřují od neděle 23. června okolnosti oznámení na neznámého pachatele, který měl řádit v kempu v noci ze soboty na neděli. V jednom případě měl otevřít zip stanu i přesto, že uvnitř spali manželé, a z volně odložené peněženky odcizil finanční hotovost ve výši 6.000 Kč. S tím se ale nespokojil a vydal se i do jedné chatky. Bohužel čtyři nocležníci uvnitř zřejmě zapomněli chatku uzamknout a zloději tak usnadnili „práci". Po probuzení na jednoho z nich čekalo nemilé překvapení, když zjistil, že přišel o několikatisícovou hotovost a navíc ještě o značkové boty v hodnotě 8.000 Kč. Celková škoda byla vyčíslena na necelých 18.000 Kč.

Policisté pátrají po neznámém nenechavci a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což v případě pravomocného odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 2 léta.

V souvislosti s těmito případy upozorňujeme rekreanty, aby si chránili svůj majetek, zamykali vozidla a chaty, od kterých se vzdalují, a především aby cenné věci raději nechali doma.

Autor: por. Mgr. Andrea Muzikantová – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR