Kapela Mirai poprvé v pardubické aréně. Vydařená šou s řadou překvapení

Pardubice Populární skupina Mirai se vůbec poprvé představila v pardubické aréně. A byla to po všech stránkách velmi vydařená premiéra. Oblíbená kapela v čele se svým frontmanem Miraiem Navrátilem nabídla prvotřídní šou na úrovni světových hvězd. Kromě efektní vizuální stránky předvedla strhující výkon nabitý obrovskou energií. Ta však byla cítit nejen z pódia, ale i z publika.

Výborně vychovaní fanoušci

Fanoušky má kapela Mirai vychované bezvadně. Když její frontman prohlásil, že „potřebujeme vaše ruce", okamžitě se obecenstvo chytilo a vytvořilo skupině skvělou atmosféru potleskem do rytmu. Stejný scénář se opakoval, když Mirai Navrátil vyzval návštěvníky arény, aby jim pomohli rozsvítit pardubickou halu světlem z mobilních telefonů. Spoleh byl na ně i ve chvíli, kdy skupina vyjádřila přání společně si s diváky zazpívat nebo je požádala o mexické vlny. Jako už tradičně si Mirai Navrátil užil plavbu arénou, kdy z jedné části na druhou se dostal nad hlavami svých příznivců. Zafungovala i prosba o podřepnutí a zapojení se do společné choreografie, která byla inspirována gestem českých hokejistů během zlaté medailové „jízdy" na zimních olympijských hrách v japonském Naganu před

25 lety. „Dejte si vzájemně ruce na ramena," žádal lídr kapely a měl velký úspěch i u původně sedícího publika, které několikrát během koncertu zvedl ze sedadel. 

Absolutní ticho vydrželo jen 2,71 sekundy

Mirai tak lehce narazil jen s prosbou o absolutní ticho, které se podařilo udržet podle měření kapely pouze 2,71 sekundy. „Chtěli jsme slyšet spadnout špendlík na zem. Jenže slečna bohužel kvikla," komentoval s úsměvem dění v pardubické aréně. 

Také muži měli dokázat, že umí zpívat zhruba stejně hlasitěji jako ženy. „Jste v hokejové aréně. Kdybyste takhle fandili Dynamu, tak Pardubic nevyhrají žádný zápas," pokáral naoko mužské publikum Mirai Navrátil.    

Překvapivý host: „Márdi" z Vypsané fiXy

„Jinak ale Pardubice byly fenomenální," podotkl lídr kapely, která přímo na pódiu oslavila za asistence televizních kamer udělení stříbrného Českého slavíka v kategorii Skupina roku. Při živém vstupu obecenstvo dalo poměrně hlasitě najevo, kde zrovna Mirai koncertují. „Díky, že se v Pardubicích můžeme cítit jako doma," vyznal se rodák z Japonska, který si prý nenechal ujít ani procházku po legendární třídě Míru. „Třída Míru není žádná Broadway," znělo halou v podání překvapivého hosta, charismatického frontmana domácí skupiny Vypsaná fiXa Michala „Márdiho" Maredy

Pozoruhodný punkový moment byl jedním z vrcholů koncertu, na němž zazněla spousta hitů kapely Mirai. Šlo například o skladby Když nemůžeš, tak přidej, YAHODA, Vedle tebe usínám, Volám či Anděl.     

„Pardubice byly jedním z prvních míst v republice, kde jsme měli mít dvoják. Konkrétně v ABC klubu. Jenže pak přišel covid a akce se musely rušit. Tak snad byla aréna dostatečnou a důstojnou náhradou," smál se Mirai Navrátil a dodal, že v létě 2024 dorazí kapela do města perníku znovu. A to na svůj festival – Mirai Summer Fest

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: peterhoopoe / Facebook Mirai