Kamionová doprava po převzetí silnice krajem v Bohdanči výrazně opadla

Pardubicko – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Lázní Bohdaneč Josefem Štěpanovským a místostarostkou Terezou Novotnou. Hejtman se zajímal především o plány nově zvolené samosprávy, mezi které patří sloučení obou stupňů základní školy do jednoho areálu. Řeč byla také o výrazném uklidnění dopravy v lázeňském městě po převodu silnice I/36 na kraj a zamezení vjezdu kamionů. To by mohlo být ještě podpořené vybudováním kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směr Lázně Bohdaneč a Černá u Bohdanče.

„Převedení původní silnice I/36 na silnici II. třídy do majetku kraje bylo jedinou možností jak Lázním Bohdaneč ulehčit od tranzitní kamionové dopravy. Ta jednoznačně patří na dálnici a po otevření dvou úseků dálnice D35 až do Ostrova se nyní zátěž posunula více na východ našeho kraje. V Bohdanči tak bylo možné zamezit vjezdu kamionů, avšak bohužel dochází k tomu, že někteří řidiči se snaží zákaz porušovat a volí alternativní trasy přes menší obce v okolí. Nyní proto řešíme možnost vybudování kruhového objezdu v Semtíně na křižovatce směrem na Lázně Bohdaneč a Černou u Bohdanče s tím, že by mohl být zákaz vjezdu kamionů protažen až na tuto úroveň. Samotná křižovatka je nyní velmi nebezpečná a nepřehledná," uvedl hejtman Martin Netolický.

Toho starosta Štěpanovský informoval o plánovaných investicích lázeňského města. „Největší investiční akcí, kterou nyní připravujeme a intenzivně řešíme je sloučení obou stupňů naší základní školy do jednoho areálu. Chtěli bychom vybudovat přístavbu pro první stupeň, aby děti nemusely docházet do tělocvičny, na oběd a do družiny a vše bylo na jednom místě. Vítám proto pomoc pana hejtmana s identifikací potenciálních vhodných dotačních titulů, a to jak z národních, tak evropských zdrojů," sdělil starosta Štěpanovský.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj