„Jsem veselý člověk. Směji se rád," svěřil se na GRAND Festivalu smíchu Václav Vydra

Pardubice – „Jsem veselý člověk. Směji se rád. Ono to vyjde nastejno, jestli se má člověk smát nebo mračit, ale když se směje, tak aspoň naštve ty, co se nesmějí," konstatoval herec Václav Vydra, který v sobotu večer zavítal do Východočeského divadla.

Krásné divadlo a dobré publikum

„Ve Východočeském divadle je mi vždycky dobře. Párkrát do roka sem zajedu něco zahrát. Je tu krásné divadlo a dobré publikum," svěřil se známý herec. „Jezdím do Pardubic opravdu moc rád. Naposledy jsem tu hrál v lednu den po svých 67. narozeninách," zavzpomínal Václav Vydra, který byl patronem šestého soutěžního představení letošního ročníku GRAND Festivalu smíchu

Obecenstvu pak Václav Vydra přiznal, že si legraci dělá často a prakticky ze všeho. I z těch nejsmutnějších věcí. „Umřel mi pes," prohlásil a hned přispěchal s vtipem na toto neradostné téma. „Musel jsem utratit psa, říká kamarád příteli. A byl vzteklej, ptá se přítel. No, nadšenej nebyl," dodal kmotr inscenace Hra, která se zvrtla v podání libereckého Divadla F. X. Šaldy

Když zrazuje scéna, světla i talent

Třeskutá komedie bavila diváky oblíbeným principem divadla na divadle. Pojednávala o tom, co všechno se může pokazit na premiéře detektivky Vražda na horské chatě, kterou nastudovala skupina divadelních ochotníků. Ty zrazovala scéna, světla i jejich talent. Přesto se snažili dohrát celý kus až do konce, mnohdy i za cenu nemalých osobních obětí… A pardubické publikum se královsky bavilo. 

Neustálé útoky na bránice diváků

Hra, jejíž režisérkou byla Kateřina Dušková, jež v minulosti spolupracovala s Východočeským divadlem například na inscenacích Žítkovské bohyně, Mikve, Kiss Me, Kate, Mezi nebem a zemí či Don Juan, obsahovala obrovské množství gagů a vtipných situací, které neustále útočily na bránice diváků.     

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Michal Klíma