Jít si za svými sny

Pardubice – To je jistě motto, kterým se řídí trenéři a tanečníci z Pohybového studia Hroch, jimž již téměř třicet let vytváří zázemí Dům dětí a mládeže BETA. Již od jeho založení Míšou Vebrovou funguje studio jako komunita, která ze svých členů mj. vychovává nové trenérky a trenéry, vkládající do práce s dětmi a mladými lidmi kromě svého času a zkušeností také srdce. To vše platí i pro hlavní trenérku PS Hroch Báru Komínkovou.

Jarní období je pro taneční skupiny ve znamení tanečních soutěží, od regionálních až po celorepublikové, ale leckdy dokonce i mezinárodní. Formace PS Hroch letos v soutěžích opět uspěly a přivezly do DDM BETA spoustu cenného kovu.  Na základě skvělých výsledků z národních soutěží bylo hned několik formací PS Hroch nominováno na European Championship 2023, tedy mistrovství Evropy Best Dance Group, které letos prvně proběhlo v chorvatské Rijece, a to v termínu 16. – 18. června. Hroší trenérky se rozhodly vyslat do soutěžních klání pro letošek dvě z formací, které soutěží v profi úrovni, a to disco dance formaci "Sweet and Salty", kterou vytvořila Sylvie Šlesingerová, a malou formaci v dance artu dětí s názvem "I just can´t explain", kterou připravila Bára Komínková.

Nad výsledky šampionátu se tají dech – obě formace získaly titul mistrů Evropy, a jako bonus nejen, že dětská malá formace dokázala postoupit mezi TOP 5 choreografií z celé dětské kategorie evropského šampionátu, ale v tomto finále ještě rovnou vyhrát. 

Můžeme tak hrdě prohlásit, že v DDM BETA trénují absolutní vítězové evropského šampionátu a nejlepší evropská choreografka roku 2023 Bára Komínková, která díky tomuto ocenění získala 10-denní pobyt v New Yorku, kam odjede na podzim s dalšími nejlepšími choreografy z České republiky i dalších zemí, kde turné Best dance group probíhá. 

Báře Komínkové a jejímu týmu patří díky za skvělou reprezentaci města Pardubice i ČR. Pro děti účastnící se zájmové činnosti mohou tyto výsledky být inspirací a poznáním, že sny si lze splnit.

Autor: Miriam Lukešová
Zdroj a foto: DDM BETA Pardubice