Jiří Welsch se vrací do Beksy!

Velký návrat přesně po 20 letech! Právě v pardubickém dresu začala bohatá a veleúspěšná profesionální kariéra odchovance holického basketbalu: ve své premiérové sezoně v NBL, v ročníku 1996/1997, naskočil tehdy šestnáctiletý talent Jiří Welsch do několika zápasů, v následující sezoně 1997/1998 už byl plnohodnotným členem pardubického A-týmu. Z Pardubic odešel do Sparty Praha, kde odehrál dvě sezony, poté zamířil do zahraničí. Mezi sezonami 2000/2001 a 2011/2012 úspěšně působil v osmi klubech, zahrál si prestižní Euroligu a především, jako druhý český basketbalista, i zámořskou NBA! V ní odehrál během čtyř sezon 247 zápaslů a nastřílel 1519 bodů.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Máme radost, že jsme se domluvili na kontraktu do konce této sezony s Jiřím Welschem. Rozhodujícím faktorem bylo, že Jirka má stále velkou chuť a vnitřní motivaci hrát. Sám u jednání zmiňoval, že k nám nechce přijít dohrát svoji kariéru, ale chce hrát o co nejvyšší umístnění a pomoci našemu klubu k co nejúspěšnější sezoně. Jeho osobou k nám přichází univerzální hráč na perimetru s vysokou basketbalovou inteligencí, který, věříme, nám pomůže s organizací hry na obou polovinách hřiště. Kromě momentálního basketbalového přínosu k nám ale přichází i studnice zkušeností a nositel důležitých hodnot, které chceme předávat a komunikovat mladým hráčům v našem klubu, v rámci jejich rozvoje. Jirku vítáme zpět v pardubickém dresu a přejeme mu hodně štěstí."

Vyjádření hráče Jiřího Welsche:

"Jsem moc rád, že se vracím do klubu, v němž jsem strávil velkou část své mládežnické kariéry a kde jsem v 16 letech dostal příležitost vykročit do světa mužského profesionálního basketbalu. Hledal jsem novou výzvu a Beksa ji pro mě představuje. Je to jeden z nejambicióznějších klubů u nás, působí v něm řada lidí, kteří mi jsou osobně velice blízcí, a já se těším na spolupráci při naplňování sportovních cílů i cílů, které má Beksa v pardubické komunitě."

Jiří Welsch (v Bekse bude hrát s číslem 44)

narozen: 27. 1. 1980
výška: 199 cm
pozice: 1/2

kariéra: BVK Holice, BK Pardubice, Sparta Praha, Olimpija Ljubljana (SLO), Golden State Warriors, Boston Celtics, Cleveland Cavaliers, Milwaukee Bucks, Unicaja Malaga, Estudiantes Madrid, Spirou Charleroi, ČEZ Basketball Nymburk

Zdroj a foto: BK Pardubice