Jeden řidič, desítka porušení

Svitavsko – V pátek 10. června 2022 se svitavští dopravní policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat řidiče, který jel vozidlem zn. Škoda Pick-up s připojeným nákladním přívěsem zn. Agados v Březové nad Svitavou v místní části Zářecí. Řidič však na jejich výzvy nereagoval a v jízdě pokračoval dál. Nakonec ho zradil bahnitý povrch, kde s vozidlem uvízl.

Při kontrole policisté zjistili hned několik prohřešků. Orientační test na návykové látky byl u řidiče pozitivní na amfetamin/metamfetamin a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. Dále policisté lustrací zjistili, že muž není vlastníkem žádné skupiny řidičského oprávnění a navíc má aktuálně zákaz řízení motorových vozidel, který je platný až do srpna 2022. Nepředložil řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla ani doklad o pojištění odpovědnosti celé soupravy.

Současně na vozidle chybělo vnější krycí sklo na zadních světlech, propadlá technická už od října 2020 a na vozidle byly umístěny registrační značky jiného vozidla. Na přívěsu bylo nefunkční zadní světelné zařízení, chyběl kryt na kole a technická kontrola byla platná do června 2018. Takové vozidlo opravdu na silnice nepatří.

Sedmatřicetiletý řidič je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR