Hrajeme spolu za Pardubice VII…

Pardubice – Sedmý ročník zcela unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice, který společně připravují BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice, se navzdory koronavirové pandemii uskuteční.

Nikoliv jako v předcházejících šesti ročnících v pardubické enteria areně, nýbrž v Domě hudby a ve Sportovní hale Dašická. "Navzdory nepříznivé době jsme se rozhodli, že v tomto projektu budeme pokračovat. Malinko jinou formou, poplatnou této době – prostřednictvím online streamu, ale nechceme ztrácet kontinuitu. Jsme rádi, že tenhle skvělý projekt bude pokračovat dál," poznamenal Pavel Stara, předseda představenstva pardubického klubu.

Livestream, který bude možné sledovat na platformě TVCOM.cz, začne v 16:30, kdy na úvodní slovo čestné prezidentky Jarmily Zbořilové naváže koncert Komorní filharmonie Pardubice pod vedením indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho, jako sólistka se představí přední česká mezzosopranistka Ester Pavlů. V jejím podání zazní např. píseň Somewhere ze světoznámého muzikálu West Side Story, We Are the Champions od Freddieho Mercuryho či Modlitba pro Martu.

"V naprosto jiných podmínkách, ale se stejnou energií se uskuteční už sedmé pokračování projektu Hrajeme spolu za Pardubice. A najednou právě to "SPOLU" vnímáme jako velikou vzácnost. A tak, i když se tentokrát bohužel nesetkáme v pozitivně nabíjející atmosféře arény, ale jen v online prostoru, upřímně věříme, že vy, příznivci hudby a basketbalu, budete zase při tom. A stejně jako při všech ročnících minulých tak zároveň pomůžete dobré věci. Pojďme si to všichni užít nepříznivé situaci navzdory," uvedla Jarmila Zbořilová.

dirigent Debashish Chaudhuri
« z 5 »

Stejně jako při všech předcházejících šesti ročnících, i v nadcházejícím sedmém pokračování bude zachován charitativní podtext projektu. Kompletní výtěžek z prodeje virtuálních vstupenek, které jsou k dispozici na webu www.bkpardubice.cz v cenových hladinách 100, 200 a 300 Kč, bude věnován ve prospěch očkovacího centra Pardubické nemocnice. Organizátoři projektu srdečně děkují všem fanouškům, kteří podpoří očkovací centrum zakoupením virtuálních vstupenek.

20. kolo základní části Kooperativa NBL:

BK JIP Pardubice (8/11) vs. BK Opava (15/2)

Komentář trenéra Adama Konvalinky:

"V první řadě musíme hrát opět s obrovskou energií. Pokud tomu tak bude a podaří se nám k tomu přidat dobrá čísla na doskoku a hrát rychle, myslím si, že v lize opravdu můžeme porazit kohokoliv. Co se týče dalších klíčových faktorů, jednoznačně bude důležité, abychom se dokázali vypořádat s častými změnami obrany Opavy, tedy jak s osobní, tak zónovou obranou, zajímavý bude určitě souboj rozehrávačů Vyorala a Šiřiny. V neposlední řadě musím zmínit vstup do utkání, který se nám v minulém zápase proti Brnu povedl, na to bychom každopádně měli navázat."

Absence:
Jakub Merešš – nenastoupí
Michal Svojanovský – nenastoupí

Předchozí vzájemné zápasy: http://bit.ly/2LPfysf
Hashtag utkání: #PCEOPA